Toster zamykany – czym jest naprawdę?

toster zamykany

Czym jest tak na prawdę toster zamykany? Czym różni się od zwykłego?

Urządzenie, dzięki któremu uda się przygotować szybko posiłek na ciepło jest marzeniem wielu osób. Jest nim toster zamykany. Kupując go, warto znać jego cechy charakterystyczne.

Czym różni się toster zamykany od zwykłego?

Do wyboru są dwa rodzaje tosterów:

  • toster poziomy – kanapki układane są na specjalnej blaszce, która dzieli pieczywo na charakterystyczne trójkąty. Można przygotować kanapki z różnymi składnikami, np. serem i szynką,
  • toster pionowy – kromki chleba bez żadnych dodatków wkłada się od góry do specjalnych otworów.

Dobry toster, czyli jaki?

Podstawą jest, aby trwały toster szybko opiekał kanapki, które chcemy w nim przygotować. Na co dzień nikt nie ma czasu, aby długo przygotowywać śniadanie, dlatego tak ekspresowo działające urządzenie to prawdziwy skarb. Warto zdecydować się na urządzenie, na którym można ustawić stopień opiekania. Dzięki temu dla każdego drobne agd będzie w stanie przygotować kanapkę taką, jaką lubi.

Budowa tostera powinna być solidna i taka, aby nie było żadnych problemów z jego obsługą czy też czyszczeniem. Jeżeli chodzi o moc, najlepsze są tostery powyżej 1000 W, gotowe do pracy już po kilku chwilach od ich uruchomienia. Ich cena jest jednak stosunkowo wysoka. Tańsze modele mają moc w granicach 700-800 W.

Dodatkowe funkcje, jakie może mieć toster zamykany

Dobrze jest mieć w swoim domu wielofunkcyjne powystawowe agd. Bez konieczności kupowania innych urządzeń, uda się przygotować z jego pomocą wiele dań. toster zamykany może być wyposażony w specjalny ruszt, na którym można będzie podtrzymywać ciepło przygotowywanych kanapek, ale i grillować mięso. Szybki i prosty obiad będzie dzięki temu możliwy do przygotowania. W zestawie mogą znajdować się również specjalne wkładki, dzięki którym na pieczywie uda się stworzyć ciekawe wzory. Ciekawe, atrakcyjne kanapki będą możliwe dzięki temu do wykonania.

Przeglądając sklep internetowy agd, warto sprawdzać opcje, jakie posiada toster zamykany. Wybierając urządzenie wielofunkcyjne, można będzie cieszyć się z pełnych możliwości, jakie uda się z jego pomocą uzyskać.