Turystyczny ekspres do kawy

turystyczny ekspres do kawy

Przenośny ekspres do kawy. Czy warto coś takiego kupić?

Miłośnicy kawy z pewnością doceniają rozwiązanie, jakim jest przenośny ekspres do kawy. Można zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie: w góry, na spacer, na piknik, w daleką podróż. Niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdziesz, zawsze będziesz w stanie przygotować wyśmienitą kawę.

Przenośne ekspresy do kawy w wariancie turystycznym

Turystyczne gadżety są bardzo praktyczne. Spełniają tak wiele funkcji. Okazuje się, że wszystko jest dzięki nim możliwe, także przygotowywanie wyśmienitej kawy w polowych warunkach. Przenośny ekspres do kawy przypomina termos, ale pełni znacznie bardziej rozbudowaną funkcję. Jest niewielki, mieści się spokojnie w każdym plecaku, a przy tym pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy w każdych warunkach.

Zamiast kupować kubek termiczny, lepiej zainwestować w to drobne agd, które pozwoli na przygotowanie ulubionej, smacznej kawy, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Jak działa przenośny ekspres do kawy?

Zastanawiasz się pewnie, jak to możliwe, aby przygotować kawę w dowolnym miejscu, w którym się znajdujesz, i to przy użyciu ekspresu do kawy. Jest to możliwe, ponieważ przenośne ekspresy do kawy nie wymagają dostępu do prądu. Zasilane są na wiele sposobów, m.in. na specjalne akumulatory lub na baterie.

Aby zaparzyć kawę w przenośnym ekspresie do kawy, wystarczy wziąć ze sobą zmieloną wcześnie kawę lub specjalną kapsułkę z kawą, zaaplikować we wskazanym otworze, wcisnąć przycisk, a proces parzenia kawy rozpocznie się automatycznie. Pozostaje jedynie czekać na napełnienie ulubionego kubka znakomitej jakości kawą, którą można będzie delektować się w dowolnym miejscu.

Na kawę mieloną czy na kapsułki? Jaki przenośny ekspres do kawy warto kupić?

Jak w przypadku standardowych ekspresów do kawy, także w wariancie przenośnym, masz do wyboru dwa modele: na kawę mieloną lub na kapsułki. Jeżeli na co dzień stosujesz kapsułkowy ekspres do kawy senseo, na pewno również przenośne urządzenie na taką kawę będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Także z praktycznego punktu widzenia ten sprzęt jest dużo lepszy. Kapsułkę zapakujesz do plecaka, bez ryzyka, że się rozsypie. Nieco trudniej może być z kawą mieloną. Ją możesz jednak spakować do niewielkiego pudełeczka. Ważne, aby było szczelnie zamykane.