Drobne AGD i garnek do gotowania ryżu

Drobne AGD i garnek do gotowania ryżu

drobne AGD

Drobne AGD i gotowanie ryżu

Przygotowanie ryżu we właściwy sposób wiąże się z całym rytuałem, do którego potrzebny jest odpowiedni garnek. Na rynku dostępne są drobne AGD w postaci urządzeń elektrycznych z wieloma przydatnymi funkcjami, które zastępują z powodzeniem tradycyjne garnki.

Z przygotowaniem ryżu w tradycyjny sposób nie ma żadnych problemów. Wystarczy zagotować wodę w dowolnym garnku, wrzucić do wrzątku torebkę z ryżem, odczekać do 15 minut i gotowe. Niestety, ale nie do wszystkich dań uda się ryż przygotować w taki właśnie sposób. Jeżeli jesteście miłośnikami ryżu, polecamy specjalne urządzenia przeznaczone do jego gotowania. Wybór w tym zakresie jest całkiem spory. Można wybrać klasyczne garnki do gotowania na kuchence, jak i urządzenia elektryczne.

Klasyczny garnek do ryżu

Najpopularniejszym rozwiązaniem, z jakim można się spotkać jest specjalny garnek przeznaczony do przygotowywania ryżu na kuchence, zarówno gazowej, jak i elektrycznej. Składa się on z dwóch części, a w zasadzie z dwóch garnków. Jeden z nich ma perforowane dno. Do jednego z garnków należy nalać wody, a do drugiego włożyć ryż. W ten sposób mamy do czynienia z prostą metodą gotowania na parze. Gotowanie ryżu w ten sposób jest bardzo proste. Wystarczy jedynie gotować go w podanym w instrukcji obsługi czasie.

Elektryczny garnek do gotowania ryżu

Na rynku dostępne jest również drobne AGD do gotowania ryżu zasilane energią elektryczną. Urządzenie działa podobnie jak szybkowar. Często są to wielofunkcyjne sprzęty, w których oprócz ryżu można przygotować także inne dania m.in. zupy czy wywary warzywne. To powystawowe agd składa się zazwyczaj z dwóch części, a elementami składowymi są miarka, wkładki do gotowania na parze, pokrywa, kabel zasilający, łyżka. Na zewnątrz garnka znajduje się lampka kontrolna informująca użytkownika, czy sprzęt jest włączony czy nie. Po skończeniu pracy, urządzenia tego typu wyłączają się automatycznie, co jest sygnałem, że ryż jest już gotowy.

Ciekawą funkcją tych urządzeń jest podtrzymywanie temperatury. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie pozwalające na utrzymanie ciepła ryżu przez dłuższy czas. Większość sprzętów ma moc w przedziale 500-700 W. Ich pojemność to natomiast 1,5-3 litra. Można znaleźć jednak również bardziej zaawansowane i większe urządzenia. Zazwyczaj mają one jednak typowo gastronomiczne przeznaczenie.