drobne agd

Drobne AGD, o których 20 lat temu nikt nie słyszał

Macie obecnie w domu wiele sprzętów AGD, które na pewno wśród starszego pokolenia wzbudzają podziw, zaskoczenie, a nawet zadziwienie. Dzieje się tak, bowiem kilkadziesiąt lat temu drobne AGD w kształcie dostępnym obecnie było nawet nie do pomyślenia. O jakich więc urządzeniach nasi dziadkowie mogli tylko pomarzyć?

Urządzenia do miksowania, rozdrabniania składników

Kilkadziesiąt lat temu zdecydowanie w kuchniach polskich gospodyń domowych próżno było szukać urządzeń elektrycznych do rozdrabniania składników. W związku z tym, na pewno niedostępny był blender kielichowy czy malakser. Panie musiały radzić sobie siłą własnych rąk wykorzystując do ubijania piany trzepaczki ręcznej, a do szatkowania warzyw noża. Przygotowywanie wielu potraw, w tym ciast i przetworów trwało oczywiście znacznie dłużej.

Marzenie o kawie takie, jak w najlepszych restauracjach

Dziś każdy jest w stanie przygotować we własnym domu kawę o wyjątkowym aromacie i smaku, taką jak z kawiarni. Wiele lat temu w polskich domach ekspres do kawy był prawdziwym rarytasem, na który mogło pozwolić sobie niewielu.

Dziś w wielu polskich domach króluje ekspres do kawy Senseo czy też ekspres ciśnieniowy innej znanej marki. Dawniej popularne było po prostu zalewanie kawy wrzątkiem. W polskich domach spotykane były kawy parzone, ale o kawie w kapsułkach czy saszetkach nikt nie słyszał.

Utrzymywanie porządku bez odkurzacza

Podstawowym sposobem na usuwanie zabrudzeń z podłóg w domach było zamiatanie miotłą lub mycie przy użyciu czegoś na wzór współczesnych mopów. Nie był natomiast dostępny odkurzacz bezprzewodowy. Ten komfort, z którego tak chętnie korzystają właściciele domów obecnie, pojawił się znacznie później.

Na szczęście obecnie można kupić silny odkurzacz, który skutecznie usuwa zabrudzenia ze wszystkich powierzchni, ma wiele funkcji dodatkowych, a sprzątanie jest o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Drobne AGD ciągle przechodzi ewolucję

Urządzenia, które 20 lat temu były nie do pomyślenia, dziś znajdują się w standardzie wielu polskich domów. Już dostępnych jest wiele sprzętów nowej generacji, które za kolejnych kilkadziesiąt lat wyprą te obecnie używane. Pojawią się nowe formy dbania o czystość w domu, znacznie lepsze urządzenia do miksowania składników czy przyrządzania soków. Tylko czekać na kolejny przełom w dziedzinie sprzętów AGD.