Kuchnia przyszłości – jakie drobne AGD będzie w niej rządziło?

drobne AGD

Drobne AGD przyszłości

Wszyscy mają świadomość tego, jak dużo czasu spędzamy w kuchni. Dlatego znajdujące się tam drobne agd powinno być jak najlepsze. Szczególnie, jeżeli chodzi o kuchnię przyszłości, która musi być funkcjonalna, innowacyjna oraz bardzo komfortowa w użyciu.

Nasze babcie chyba nie marzyły o tym, aby w swojej kuchni mieć kuchenki gazowe, a już w ogóle nie myślały o tym, że kiedyś tak popularne będą płyty indukcyjne. Nie sądziły, że pojawi się coś takiego, jak cichy blender czy malakser, czyli urządzenia ułatwiające przygotowywanie wielu potraw. Dziś to już prawdziwy standard. Nikt nie wyobraża sobie ubijania piany czy przygotowywania kremu do ciasta ręcznie. Wszystko odbywa się przy użyciu elektrycznych urządzeń, które znacznie ułatwiają życie w kuchni.

Kuchnia w wersji smart

Bardzo popularne jest od pewnego czasu stwierdzenie, że kuchnia powinna być smart. Co to oznacza? Przede wszystkim, znajdujące się w niej urządzenia powinny być w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika. Powinny zapewnić mu komfort i niejako myśleć za niego. Dlatego opiekacz czy sokowirówka powinny być wyposażone w sterowniki samodzielnie dostosowujące się do potrzeb użytkownika lub takie, które można zaprogramować. Dzięki temu, na przykład ekspres do kawy może uruchamiać się samoistnie każdego dnia o wyznaczonej godzinie. Mieszkańców domu obudzi o 8 rano zapach kawy. Od razu przyjemniej będzie wtedy wstać. Poranek stanie się przyjemny, a cały dzień będzie wtedy niezwykle udany.

Roboty w kuchni przyszłości

Już za pewien czas standardem w każdej kuchni będzie korzystanie z robotów, które będą w stanie przypominać nam o zrobieniu zakupów. Będą informowały nas, że w lodówce brakuje podstawowych produktów, a piekarnik trzeba umyć. Już dziś smart lodówki są wyposażone w specjalny panel prześwietlający wnętrze. Możemy wybrać danie, jakie chcemy przygotować, a lodówka powie nam, czy mamy w niej odpowiednie produkty. Zaproponuje również inne dania, jakie można będzie wykonać z dostępnych artykułów. Kuchnia przyszłości to więc miejsce przyjazne dla osoby lubiącej gotować, a wszystkie powystawowe agd, które się w niej znajdą będą to gotowanie ułatwiały.