Rodzaje blenderów – blender kielichowy i ręczny

blender kielichowy

Rodzaje blenderów. Który najlepszy?

Blender to drobne AGD, które obowiązkowo warto mieć w swojej kuchni. Dlaczego? Ponieważ z jego pomocą przygotujesz przepyszne koktajle, smoothie, jak i zupy krem. Daje wiele możliwości, jeżeli chodzi o wprowadzenie zdrowych dań do diety. Trzeba jednak wybrać jego odpowiedni rodzaj. Na jakie blendery możesz się zdecydować? Blender kielichowy czy blender ręczny?

Ręczny czy kielichowy? Który blender warto kupić?

Przeglądając ofertę, jaką ma sklep internetowy AGD natrafisz przede wszystkim na dwa podstawowe rodzaje blenderów: kielichowy oraz ręczny. Czym się od siebie różnią? Który jest najlepszy?

Działanie obu urządzeń jest podobne. Ostrza wprawiane są w ruch, co pozwala na rozdrabianie składników znajdujących się w misie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na różnicę w budowie tego drobnego AGD, a jest znacząca. Tak samo jak parametry techniczne.

Stawiając na blender ręczny, otrzymasz urządzenie z ergonomiczną rączką oraz końcówką z ostrzami. Konstrukcja została tak zaplanowana, aby można było trzymać urządzenie wygodnie podczas rozdrabiania składników. Zwykle urządzenia tego typu są lekkie i mają niewielkie wymiary. Obsługa jest bardzo prosta, ale wymaga cały czas trzymania urządzenia w dłoni przy przygotowywaniu składników

.

Dużo wygodniejszym urządzeniem jest blender kielichowy. Składa się z kielicha z obracającymi się ostrzami. Ustawia się go na płaskiej powierzchni, zamyka górną pokrywę, ustawia pokrętło na określoną wartość, a składniki rozdrabiane są automatycznie. Urządzenie jest więc znacznie wygodniejsze w użyciu niż blender ręczny. Można w tym czasie przygotowywać kolejne potrawy lub po prostu odpoczywać, czekając na efekt działania blendera.

Wybierając blender kielichowy, zyskujesz również większą moc i ilość obrotów, niż w przypadku wariantu ręcznego. Blender kielichowy z łatwością pokruszy lód czy rozdrobni orzechy.

Komu blender najbardziej się przyda?

Blender jest niezastąpionym urządzeniem w domu każdej osoby, która uwielbia gotować. Bez większego wysiłku przygotujesz z jego pomocą wiele dań, a także napojów. Szczególnie polecany jest blender kielichowy, który nie wymaga ciągłej obsługi. Zblendowanie warzyw czy owoców zajmie kilka chwil. Szybkie i łatwe w obsłudze powystawowe agd wzbogaci na pewno przestrzeń kuchenną i sprawi, że z większą przyjemnością będzie się z niej korzystało.