blender kielichowy

Blender kielichowy pomoże przygotować chłodnik na upalne dni

Chłodnik to łatwa w przygotowaniu i niezwykle lekka zupa, którą doceniamy przede wszystkim latem. Jemy ją dla ochłody. Zdrowa, przyrządzana na bazie surowych warzyw i owoców zupa smakuje praktycznie każdemu. Mając w swojej kuchni blender kielichowy uda nam się tę potrawę przygotować w szybki i bezproblemowy sposób.

Zawarte w surowych warzywach i owocach witaminy i minerały będą prawdziwym zastrzykiem dla naszego organizmu. Pomogą zregenerować organizm i zwiększą jego odporność. Zawarte w chłodniku składniki mają także bardzo pozytywny wpływ na naszą urodę. Ta letnia zupa jest także niskokaloryczna, a więc odpowiednia dla osób będących na diecie i dbających o linię. Jedząc taką zupę, będziesz w stanie przetrwać nawet największe upały.

Podstawowe informacje na temat blendera kielichowego

Blendery kielichowe są używane w kuchni od ponad 10 lat. Wiele pań domu nie wyobraża sobie przygotowywania wielu potraw bez tego właśnie urządzenia. Pomaga w przygotowywaniu koktajli, smoothie, a także zup, m.in. wspomnianego chłodnika. Na pewno cichy blender będzie pomocnym urządzeniem w każdej kuchni bez wyjątku.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać, zwrócić uwagę na swoje potrzeby. Jeżeli masz dużą rodzinę, pojemność kielicha powinna być jak największa. Znajdziesz urządzenia będące w stanie pomieścić od 1,5 do 2,9 l. Większość osób nabywa jednak blendery o pojemności 2 litrów. Jest to wystarczająca objętość, aby przygotować zupę dla kilku osób.

Czy warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany blender?

Znaczenie przy wyborze blendera ma także materiał, z jakiego został on wykonany. Najtańsze blendery są produkowane z tworzywa sztucznego. Jeżeli takie urządzenie chcesz kupić, zwróć przynajmniej uwagę, czy posiada ono adnotację BPA Free, czyli bez szkodliwego Bisfenolu A. Tanie plastikowe dzbany mogą w miarę użytkowania pękać i zmieniać kolor. Dlatego to drobne agd jest najmniej polecane. Lepiej wybrać powystawowe agd wykonane ze szkła. Choć zapłacimy nieco więcej za takie urządzenie, korzystanie z niego będzie możliwe przez dłuższy czas. Urządzenia są wykonywane ze szkła hartowanego, są odporne na wysokie i niskie temperatury. Takie sprzęty spełnią swoje zadanie w każdej kuchni.