Malakser i co można zrobić z dań świątecznych

malakser i pomysły na jego wykorzystanie

Malakser i nowe życie dań

Zostało jedzenie po świętach? Nie wyrzucaj go tylko przetwórz. Z wielu potraw można zrobić inne jeśli się ma czym. Wykorzystaj sprzęty AGD takie jak np. malakser do ich stworzenia. Warto wprowadzić do swojego domu oszczędności polegające na wyrzucaniu jak najmniejszej ilości jedzenia. Regularne czyszczenie lodówki z potraw, które w niej zostały, na przykład po świętach, jest dobrym pomysłem.

Co najczęściej zostaje po świętach?

Zazwyczaj po świątecznym obiedzie pozostają kawałki niezjedzonego mięsa, kotlety oraz niewielkie ilości sosu do mięsa. Zawsze zrobi się tego zbyt dużo, a później nie ma tego już jak wykorzystać. W lodówce pozostają także kawałki warzyw i owoców, niepełne puszki kukurydzy oraz groszku, kawałki sera czy resztki wędliny. Istotne jest, aby tych składników nie wyrzucać, a w umiejętny sposób je wykorzystać. Mając w swoim domu odpowiednie drobne agd nie powinno się mieć z tym większego problemu.

Przepisy na „dania z resztek”

Najłatwiejszym sposobem na wykorzystanie resztek, które pozostały po świętach jest przygotowanie sałatki. Jeżeli masz malakser, uda się szybko połączyć wszystkie składniki. Wystarczy, że w domu będziesz miała sałatę, która będzie bazą potrawy, a do niej możesz dodać już dowolne składniki. Mogą to być niedojedzone kawałki warzyw, czyli pomidory, ogórki, rzodkiewka, oliwki, kapary czy cebula. Można także dodać resztki wędlin oraz mięs, aby stworzyć bardziej pożywną sałatkę. Wszystko to można polać oliwą z oliwek lub sosem czosnkowym, który przygotowało się jako dodatek do dania.

Możesz także zostać mistrzem włoskich dań i przygotować z resztek pizzę. Pomoże Ci w tym powystawowe agd, w którym wyrabia się ciasto. Możesz przygotować je według przepisu. Takie domowej roboty na pewno będzie świetnie smakowało. Na pizzy możesz położyć wszystkie składniki, jakie masz w domu, czyli resztki wędlin, mięs, warzywa, ser oraz sosy. Na pewno tak skomponowana pizza będzie pożywna. Każdemu będzie smakowała, a resztki jedzenia w żaden sposób się nie zmarnują.

Będzie można cieszyć się z tego, że wykorzystując domowe sprzęty AGD można będzie przygotować wyśmienite dania, które zasmakują każdemu. Warto stawiać na pomysłowość, a na pewno jedzenie z lodówki nigdy się nie zmarnuje.