mikser

Mikser i wszystko co do niego powinno być niezbędna

W każdej kuchni powinien być mikser. Jest to podstawowe urządzenie, dzięki któremu możliwe jest przygotowywanie mas do ciast czy mieszanie innych składników. Sam mikser jednak nie wystarczy. Trzeba mieć do niego odpowiednie akcesoria. Jakie?

Jak wybrać akcesoria do miksera?

Pojawia się wiele błędów, gdy decydujemy się na dokupowanie akcesoriów do miksera. Podstawowym jest nabycie elementów od innego producenta niż ten, który wyprodukował mikser. Może okazać się, że zakupione akcesoria nie będą pasowały do posiadanego przez nas urządzenia. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie zamienniki będą złe. Gdy wybierasz akcesoria do miksera, pamiętaj, aby zawsze zwrócić uwagę, czy pasują do modelu, jaki posiadasz.

Podstawowe akcesoria do miksera

Podstawowym elementem każdego miksera jest trzepaczka. Sprawdza się, gdy konieczne jest ubicie piany z białek czy innej puszystej masy, która stanie się głównym składnikiem pysznego ciasta. Dzięki temu, że wybierzesz dobrej jakości końcówkę, wprowadzisz do ciasta odpowiednią ilość powietrza. Dzięki temu konsystencja masy będzie lekka, czyli taka jak powinna być.

Jeżeli nie chcesz brudzić sobie rąk podczas wyrabiania ciasta drożdżowego, dokup do swojego miksera hak do wyrabiania. Jest on w stanie łączyć oraz mieszać najbardziej oporne składniki. Udaje się z jego pomocą bez większego wysiłku uzyskać jednolitą masę posiadającą właściwą konsystencję.

Płaska końcówka do mieszania pomoże w ugniataniu twardego masła z cukrem. Dzięki temu elementowi, w krótkim czasie uzyskać odpowiedniej konsystencji masę, bez większego wysiłku.

Dbaj o mikser i akcesoria

Pamiętaj, że drobne agd będzie służyło długo, jeżeli zadbasz o niego właściwie. Każdy sprzęt ma określoną żywotność, ale można ją wydłużyć stosując się do prostych zasad. Przede wszystkim po każdym użyciu należy dokładnie umyć akcesoria do miksera i sam mikser. Nie powinny zostawać na nich kawałki ciasta czy piany. Ta prosta czynność sprawi, że powystawowe agd będzie działało sprawnie przez bardzo długi czas, bez najmniejszych problemów.