Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

sokowirówka

Sokowirówka vs wyciskarka

Aby czuć się dobrze w swoim ciele trzeba przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Właściwa dieta dodaje energii i sprawia, że po prostu czujemy się lepiej. Jednym z podstawowych jej składników powinny być świeże soki z warzyw oraz owoców. Ich przygotowywanie umożliwiają dwa urządzenia: sokowirówka oraz wyciskarka. Czym się różnią?

Co oferuje sokowirówka?

Tanim i dobrym rozwiązaniem pozwalającym na przygotowywanie soków jest sokowirówka. Przygotowuje soki przy użyciu obracających się z prędkością 600-1200 obrotów na minutę ostrzy. Umożliwia rozdrabnianie owoców na drobną masę. Siła odśrodkowa zapewnia przedostawanie się soku przez sitko, a tym samym powstaje sam sok bez miąższu, którego niektóry nie lubią. Dużą zaletą tego rozwiązania jest na pewno szybkość działania.

Co zyskamy korzystając z wyciskarki do soków?

Wyciskarka do soków sprawdzi się, jeżeli jesteś miłośnikiem gęstych soków o łagodnym smaku. Wiele osób uważa, że największą różnicą między przygotowywaniem soków w sokowirówce a w wyciskarce jest to, że w tym drugim rozwiązaniu sok nie nagrzewa się, a tym samym nie traci swoich cennych składników. Do wyboru jest kilka rodzajów wyciskarek. M.in. wyciskarki jedno lub dwuślimakowe. To ciche, wydajne i wielofunkcyjne urządzenie na pewno będzie w stanie we właściwy sposób spełnić swoje zadanie.

Podstawowe różnice między wyciskarką, a sokowirówką

1) Czas potrzebny na uzyskanie soków
Sokowirówka: bardzo szybko
Wyciskarka soków: około 4 minuty.

2) Jakość uzyskiwania soku
Sokowirówka: jakość znacznie gorsza niż w przypadku wyciskarek, ponieważ to drobne agd podnosi temperaturę soku i powoduje utratę składników odżywczych.
Wyciskarka soków: sok jest bardzo dobrej jakości, bogaty w składniki odżywcze oraz witaminy.

3) Czas, w którym można spożyć sok
Sokowirówka: sok nie nadaje się do przechowywania. Należy spożyć go zaraz po przygotowaniu.
Wyciskarka soków: sok można przechowywać przez 72 godziny od momentu jego przygotowania.

4) Wytrzymałość urządzenia.
Sokowirówka: są to urządzenia zawodne i zwykle otrzymają krótki termin gwarancji.
Wyciskarki soków: są bardzo wytrzymałe i niezawodne. To powystawowe agd ma czasem nawet 15 lat gwarancji.