Wolnoobrotowa wyciskarka do soków – wszystko na temat technologii i urządzenia

sokowirówka

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków – wszystko na temat technologii i urządzenia

Coraz więcej Polaków do swojej diety zaczyna włączać warzywa i owoce. Przekonujemy się, że są one bombą witaminową, która wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Najlepszym i najprostszym sposobem na przyjmowanie takich składników w diecie jest picie świeżo wyciskanych soków. Jednym ze sprzętów, jakie możemy wybrać jest wolnoobrotowa wyciskarka do soków.

Najważniejszym elementem wolnoobrotowej wyciskarki do soków jest wałek ślimakowy. Z jego pomocą, wyciskany sok będzie miał bardzo dużo witamin, minerałów i wszelkich enzymów, jakie posiadają warzywa i owoce. Taka wyciskarka wyciska soki na zimno. Dlatego są one takie zdrowe i odżywcze.

Świeże soki – samo zdrowie

Zarówno sokowirówka, jak i wolnoobrotowa wyciskarka do soków pomoże uzyskać zdrowe i smaczne soki warzywno-owocowe. Substancje odżywcze zawarte w warzywach i owocach nie zapychają układu pokarmowego dużą ilością nierozpuszczalnego błonnika. Wyciskając sok, można w łatwy sposób wymieszać różne składniki, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki technologii wolnoobrotowej, wyciskane soki są zdrowsze oraz bardziej korzystne dla zdrowia. Wałki ślimakowe są bardzo trwałe. W związku z tym, nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Ponadto, podczas ich używania nie dochodzi do niszczenia substancji odżywczych zawartych w warzywach i owocach. W wyciskarce tego typu nie dochodzi do wzrostu temperatury. Ponadto, takie drobne agd bardzo dobrze oddziela pulpę od soku aż do ostatniej kropelki.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Najczęściej spotykane i wybierane przez konsumentów są wyciskarki pionowe jednoślimakowe. Możemy jednak zdecydować się albo na wyciskarki pionowe albo poziome. Każda z nich ma swoje zalety i powstała z użyciem dobrej jakości materiałów.

Wyciskarki poziome

W wyciskarkach wolnoobrotowych poziomych wałek ślimakowy ułożony jest w pozycji poziomej. Posiadają one bardzo często także dodatkowe funkcje robota kuchennego. W związku z tym, można będzie takie powystawowe agd wykorzystać także do innych celów. Korzystając z tego sprzętu, można będzie pozyskać dużą ilość soku z warzyw liściastych. Nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości. Prace pielęgnacyjne nie zajmują dużo czasu, a będzie to również ekonomicznie korzystniejszy. Są one znacznie tańsze niż wyciskarki pionowe.

Wyciskarki pionowe

Wałek ślimakowy w wyciskarkach pionowych ułożony jest w pozycji pionowej. Jest to sprzęt znacznie bardziej nowoczesny, niż wyciskarki poziome. Mają one udoskonalony, bardziej innowacyjny kształt. Sprawdzają się równie dobrze, jeżeli chodzi o wyciskanie owoców, jak i warzyw. Niektóre modele mają większe otwory wsadowe. W związku z tym, nie trzeba będzie kroić warzyw i owoców na mniejsze części, aby zmieściły się do wyciskarki. Urządzenie wyposażone jest w części, które w łatwy sposób można utrzymać w czystości. Są to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenia tego typu dostępne na rynku.

Świeże owoce i warzywa są źródłem wyjątkowych składników odżywczych. Warto je wszystkie pozyskiwać dzięki korzystaniu z wolnoobrotowej wyciskarki do soków.