Zaskocz znajomych pysznym smakiem kawy

Niektóre panie domu mają prawdziwą obsesję pod względem przyjmowania w domu gości. Chcą swoich znajomych ugościć, jak najlepiej się tylko da. Chcą, aby poczuli się, jakby byli w najlepszej restauracji czy kawiarni. Idealną pomocą dla takich gospodyń będzie ekspres do kawy.

Dzięki temu, że pani domu będzie posiadała odpowiednie sprzęty do parzenia i przygotowywania kawy, będzie mogła zaserwować swoim gościom wysokiej jakości napoje. Będą mogli oni się zachwycać ich aromatem i niezwykłym smakiem. Dobra kawa jest w stanie sprawić wielką przyjemność. Dlatego też, jeżeli chcemy ugościć swoich znajomych w jak najlepszy sposób, na pewno warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości ekspresu.

Ekspres przelewowy – właściwości

Jeżeli chcesz ugościć swoich znajomych w profesjonalny sposób, zdecydują się na ekspres przelewowy. Aby przygotować w nim kawę, do specjalnego pojemnika należy włożyć filtr i wsypać kawę.. Pojemnik, w którym wszystkie te rzeczy będą się znajdowały może być:

  • obrotowy,
  • podwieszany,
  • wysuwany.

Najczęściej do parzenia kawy w takich ekspresach wykorzystywane są filtry papierowe. Oczywiście, w każdym tego typu urządzeniu znajduje się również zamontowany na stałe filtr siatkowy. Urządzenia posiadają również zbiornik na wodę, który pokazuje, ile możemy uzyskać z takiej ilości kaw: jedną, dwie czy więcej.

Niektóre z dostępnych urządzeń posiadają nawet możliwość wyboru mocy kawy. Jest to przydatne, jeżeli chcemy przygotować różne rodzaje kaw, a nasi goście są wyjątkowymi smakoszami. Można dzięki temu przygotować kawy dostosowane do ich potrzeb i smaków.

Ekspresy tego typu posiadają także funkcję mielenia ziaren. W związku z tym, bardzo często tradycyjny młynek odchodzi już wtedy do lamusa. Nie jest nam potrzebny, jeżeli mamy już do dyspozycji taką funkcję w naszym ekspresie.

Alternatywy sposób przygotowywania kawy i innych napojów

Jeżeli nie stać nas na zakup ekspresu do kawy, który, nie da się ukryć, trochę kosztuje, możemy nabyć bezprzewodowy czajnik, dzięki któremu możliwe będzie przygotowanie gorącej wody, którą można będzie zalać zakupioną kawę. Obecnie mamy dostęp do wielu gatunków kaw. W związku z tym, możemy wyposażyć się w dobre gatunkowo kawy, które nawet w takiej formie będą świetnie smakowały. Możemy zawsze podbić smak kawy kupując różnego rodzaju aromaty, które stosowane są w kawiarniach. W zaciszu domowym, będziemy mogli podać swoim gościom kawę o smaku orzechowym, karmelowym czy waniliowym. Na pewno będą oni zadowoleni z takiego napoju.

Pamiętaj jednak, że nie wszyscy Twoi goście są smakoszami kawy. Dla takich osób także warto przygotować coś wyjątkowego, ale bezkofeinowego. W przygotowaniu pysznego, zdrowego napoju pomocna będzie sokowirówka. Możesz z jej pomocą przygotować pyszny warzywny lub owocowy napój. Z pewnością skradnie serce niejednej zdrowo odżywiającej się osoby. Obecnie dostępne sokowirówki potrafią nawet same obierać warzywa i owocowe. W związku z tym, przygotowanie soku będzie szybkie, proste i bezproblemowe.