Życie ze zwierzakiem – jak zapanować nad porządkiem w domu?

czystość i zwierzęta w domu

Życie ze zwierzakiem – jak zapanować nad porządkiem w domu?

Każdy, kto ma w domu zwierzę dobrze wie, że utrzymanie czystości jest wtedy podwójnie trudne. Jeżeli masz koty lub psy, sierść będzie Twoim największym problemem. Trzeba jednak jakoś sobie z tym radzić. Życie w zanieczyszczonej przestrzeni jest nie tylko nieestetyczne, ale także szkodliwe dla zdrowia. W jakie drobne agd powinien wyposażyć się miłośnik zwierząt?

Kociarze i psiarze mogą podziękować technikom, że ciągle wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne pozwalające na skuteczne dbanie o czystość. To dzięki nim sprzątanie domu z sierści i innych zanieczyszczeń jest dużo prostsze.

Ręczne odkurzacze

Sierść z kotów i psów można w domu znaleźć dosłownie wszędzie. Bardzo trudno się ją usuwa. Dlatego trzeba mieć dobry sprzęt. Jednym z polecanych rozwiązań jest ręczny odkurzacz bezworkowy, którym dotrzemy do wszelkich zakamarków między meblami. Ponadto, pomoże on nam również usunąć kłaczki z kanapy i foteli. Jest to przydatny sprzęt do uporządkowania niewielkiej przestrzeni. Dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmuje dużej ilości miejsca. Jest zawsze gotowy do użytku.

Automatyczny sprzęt sprzątający

Jeżeli dysponujesz pokaźnym budżetem, możesz wyposażyć się w odkurzacz bezprzewodowy, działający w automatyczny sposób. Robot ma wiele zalet. Przede wszystkim zaoszczędzi nasz czas, który musielibyśmy poświęcić na odkurzanie całego mieszkania. W tej sytuacji należy jedynie włączyć system i usiąść wygodnie na kanapie. Całe mieszkanie zostanie ładnie odkurzone. Na podłodze nie będzie żadnych oznak kurzu i innych zanieczyszczeń. Odpoczynku sprzęt w żaden sposób nie zakłóci, ponieważ działa bardzo cicho. Warto dodać, że tego typu sprzęt nie wystraszy zwierzaka. Robota zwierzaki nie atakują i się go nie boją. W związku z tym, jest to przyjazne powystawowe agd zarówno dla człowieka, jak i jego pupila.

Oczyszczacz parowy

Z psem trzeba wychodzić codziennie na spacer. Nawet podczas mocno niesprzyjającej aury. Dobrze wiemy, że wchodząc do pomieszczeń musimy ściągać buty, aby nie pobrudzić dopiero co umytej podłogi. Ze zwierzętami jednak nie ma tak łatwo. Ich łapki po spacerze są brudne. Sprzętem, który będzie pomocny do tego, aby posprzątać po zwierzaku, który dopiero po wrócił po spacerze jest oczyszczacz parowy. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne, a w dodatku nie trzeba stosować żadnych detergentów, aby nasza podłoga znów lśniła.