Druga sokowirówka w domu. Co zrobić z nietrafionym prezentem

sokowirówka i nietrafiony prezent

Sokowirówka (kolejna) i nie trafiony prezent

Otwierasz prezent, a tam znajduje się sprzęt, który już masz? Nikt chyba nie marzy o tym, aby posiadać dwie sokowirówki. Pierwszą reakcją jest oczywiście szeroki uśmiech na twarzy, aby nie urazić osoby, która wykosztowała się na prezent. Co jednak zrobić z nietrafionym prezentem takim jak np. sokowirówka?

Wymiana prezentu – wypada?

Zgodnie ze zwyczajem, prezent należy rozpakować przy osobie, od której go dostałeś. To nie tylko objaw dobrego zachowania, ale także szansa na wyrażenie wdzięczności za otrzymany podarunek. Co jednak, jeżeli w opakowaniu znajduje się drobne agd, które już masz? Zrób dobrą minę do złej gry. Jednak w subtelny sposób zasugeruj, że już masz taki sprzęt i czy nie byłoby możliwości wymiany na inne urządzenie. Jeżeli zrobisz to taktowanie, na pewno ofiarodawca nie będzie miał problemu z tym, aby wybrać się wraz z Tobą do sklepu. Będzie wtedy okazja, aby zdecydować się na powystawowe agd, którego jeszcze nie masz. W Twojej kolekcji jedna sokowirówka zdecydowanie wystarczy. Dlatego warto wykazać się tu dyplomacją i załatwić sytuację zgodnie ze swoimi potrzebami, ale w taki sposób, aby nie urazić drugiej osoby.

Oczywiście pamiętaj, aby nie proponować zmiany prezentu nachalnie. Tak naprawdę inicjatywa powinna wyjść od osoby, która Ci taki prezent wręczyła. Umiejętność dyplomacji będzie tu kluczowa. Dzięki temu uda się we właściwy sposób wybrnąć z tej patowej sytuacji.

Nie bój się powiedzieć o swoich odczuciach

Jeżeli jesteś kompletnie niezadowolony z prezentu, jaki otrzymałeś, w delikatnych słowach powiedź to darczyńcy. Osoba, która dowie się, że jej prezent nie spotkał się z Twoją aprobatą, będzie miała okazję zrehabilitować się. Poza tym, przy następnej okazji będziesz już wiedziała co Ci kupić, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Oczywiście, tego typu sytuacje są bardzo trudne i wymagają dyplomacji. Jednak, jeżeli jesteś osobą dobrze wychowaną, na pewno poradzisz sobie z tym w odpowiedni sposób. W końcu lepiej mieć prezent, który faktycznie Ci się przyda, niż udawać, że cieszyć się z otrzymania drugiej sokowirówki.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress