Nowe drobne AGD vs. powystawowe AGD

drobne agd

Drobne AGD

Co bardziej się opłaca: kupić nowe, tanie urządzenia drobne AGD czy powystawowy sprzęt znanej marki odznaczający się wysoką jakością? Poznaj zalety i wady obydwu rozwiązań. Półki sklepowe są wypełnione różnego rodzaju urządzeniami. Marek proponujących sprzęt AGD jest naprawdę dużo. Niektóre sprzęty odznaczają się wysoką jakością, inne gorszą. Różnice występują nie tylko w danych technicznych, ale również w cenach. Z pozoru podobny bezprzewodowy czajnik możesz kupić za 50 zł lub za 150 zł. Zwykle konsumentów przekonuje ta niższa cena. Czy słusznie? Naszym zdaniem nie.

Nowe sprzęty tanim kosztem

Jak już wspomnieliśmy, producentów, którzy dostarczają na rynek urządzenia AGD jest naprawdę dużo. Nawet nie sposób zliczyć firmy, które oferują ekspres przelewowy czy toster zamykany. Większość z nich proponuje jednak klientom marnej jakości urządzenia, które bardzo szybko się psują. Konsument, choć ma w swoim domu nowy sprzęt, na pewno zbyt długo nie nacieszy się jego użytkowaniem. Głównie dlatego, że do jego produkcji zostały użyte słabej jakości komponenty. Tanie urządzenia AGD mają określony termin działania. Nie chodzi tu bynajmniej o gwarancję. Zwykle nastawione są na działanie określoną ilość razy. Na przykład, jeżeli tysięczny raz uruchomisz silny odkurzacz, może okazać się, że będzie to jego ostatni. Taka jest rzeczywistość.

Powystawowe AGD znanych marek

Czy nie lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na powystawowe agd bardzo dobrze znanych marek, które mają już ukształtowaną renomę i nie wypuszczają na rynek bubli? Za atrakcyjną cenę otrzymasz wysokiej jakości drobne agd, które będzie działało bez zarzutu przez bardzo długi czas. Głównie dlatego, że do produkcji takich urządzeń wykorzystywane są solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów komponenty. Parametry techniczne sprzętów są przez to dużo wyższe. Tym samym, sprzęt może pracować w znacznie bardziej efektywny sposób.

Nie zrażaj się tym, że malakser będzie zapakowany w podniszczonym opakowaniu. Nie powinno Ci przeszkadzać, że ekspres do kawy ma jakieś drobne ryski na powierzchni. To nic złego. Sprzęty, które sprzedawane są jako powystawowe, działają bardzo dobrze.