Stare drobne agd – co z nim zrobić?

drobne agd

Drobne AGD

Tak, jak każdy sprzęt, tak i drobne agd ma określoną żywotność. Po pewnym czasie eksploatacji, urządzenia po prostu przestają funkcjonować tak, jak powinny. Przychodzi wtedy czas na wymianę ich na nowe sprzęty. Trzeba jednak pamiętać, że na małych, jak i dużych sprzętach AGD znajduje się oznaczenie wskazujące, że nie należy wyrzucać ich do kosza. Niezastosowanie się do tego zakazu może grozić nałożeniem grzywny w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Lepiej więc poznać sposoby na to, jak legalnie pozbyć się drobnego sprzętu AGD.

Oddaj powystawowe agd do sklepu

Kupując AGD w sklepie stacjonarnym lub przez Internet, zwykle otrzymujesz propozycję oddania starego, już nie działającego sprzętu. Dostawca przywożąc nowy sprzęt, zabiera ten już nie działający. Można również samodzielnie zawieźć zużyte urządzenia do sklepów, których powierzchnia jest większa niż 400 m2. Sklepy tego typu mają obowiązek przyjąć każdy sprzęt, którego wymiary mają nie więcej niż 25 cm.

Oddaj zużyty sprzęt do PSZOK lub do Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych

Rozwinięciem skrótu PSZOK jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Powinien on znajdować się w każdej gminie. W dużych miastach zwykle jest kilka takich punktów. Powstają także Punkty Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. To właśnie tam możesz oddać zużyty sprzęt AGD, taki jak m.in. malakser czy odkurzacz bezprzewodowy.

Oddaj zużyte urządzenia podczas objazdowej zbiórki

Co jakiś czas gminy organizują objazdową zbiórkę sprzętów AGD. Możesz wtedy wystawić bezprzewodowy czajnik czy ekspres do kawy przed dom. Odpowiednie służby zabiorą sprzęt i dostarczą go do miejsc, w których zostanie zutylizowany. Jest to bardzo wygodny sposób na to, aby pozbyć się ze swojego domu niedziałającego sprzętu AGD mającego zarówno duże, jak i małe wymiary.

Warto skorzystać z powyższych opcji na pozbycie się sprzętów AGD, które już nie działają lub z których po prostu nie chcemy dłużej korzystać. Dzięki temu nie będą zagracały naszych domów. Odpowiednie instytucje zajmą się ich utylizacją lub przerobieniem.