Blender kielichowy do smoothie

blender kielichowy

Jaki blender kielichowy do smoothie warto wybrać?

Smoothie to szybka, pyszna i zdrowa przekąską, idealna na drugie śniadanie oraz podwieczorek. Koktajl warzywno-owocowy jest bombą witaminową, którą możesz przygotować we własnym domu. Wystarczy kupić blender kielichowy. Jaki wybrać? Sprawdź!

Dobry blender kielichowy, czyli jaki?

Koktajlu warzywno-owocowego nie przygotujesz bez odpowiedniego sprzętu. Warto wybrać blender spełniający wszystkie Twoje oczekiwania. W kilka chwil przygotujesz z jego pomocą zdrową przekąskę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o zróżnicowanych parametrach oraz funkcjach.

Dostępne są blendery kielichowe oraz ręczne. Oba warianty mają podobne przeznaczenie, ale ich funkcjonalność jest zróżnicowana, ze względu na konstrukcję. W praktyce, najczęściej wariant kielichowy okazuje się praktyczniejszy, ale trzeba wygospodarować na niego miejsce w kuchni, ponieważ zwykle jest nieco większych rozmiarów. Ma jednak dużą moc, posiada dodatkowe możliwości, przez co można go na wiele sposobów wykorzystać w kuchni.

Blender ręczny jest natomiast kompaktowy i niewielki, zmieści się w każdej szafce kuchennej. Sprawnie zmiksuje wszystkie składniki znajdujące się w pojemniku.

Który cichy blender lepszy do smoothie?

Przygotowanie smoothie przy użyciu blendera ręcznego jest trudniejsze niż w przypadku modelu kielichowego. Cały czas trzeba trzymać urządzenie, asekurując drugą ręką pojemnik ze składnikami. Blender ręczny znacznie lepiej sprawdza się do miksowania zup i kremów.

Jeżeli chcesz prawdziwie zasmakować koktajli warzywno-owocowych, zdecydowanie warto postawić na blender kielichowy. Miksowanie składników odbywa się bardzo często bezpośrednio w pojemniku na wynos, a niewielka podstawka posiada przyssawki idealnie trzymające się powierzchni blatu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu miłośnika zdrowych przekąsek.

Blender kielichowy dopasowany do potrzeb użytkownika

Idealne drobne AGD, w którym można przygotować zdrowe smoothie ma odpowiednią moc, regulację prędkości i wyjmowane ostrza. Zastanów się, jakie koktajle najbardziej lubisz i wybierz powystawowe AGD spełniające wszystkie Twoje oczekiwania. Wielu z nich jest w stanie sprostać blender kielichowy.