silny odkurzacz

Silny odkurzacz – co to tak naprawdę znaczy?

Duża siła ssąca odkurzacza sprawia, że jest on w stanie zadbać w perfekcyjny sposób o czystość każdej powierzchni. Urządzenie zbiera kurz i okruszki, sierść pupila, a także trudne do usunięcia zabrudzenia.

Moc odkurzacza a moc ssania – podstawowe różnice

Moc odkurzacza oraz moc ssania to dwa oddzielne parametry. Posiadana  odkurzacza wskazuje na zużycie przez sprzęt energii elektrycznej, natomiast moc ssania podpowiada, z jaką efektywnością urządzenie usuwa zabrudzenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy wybrany model to silny odkurzacz perfekcyjnie zasysający zanieczyszczenia, właśnie na ten parametr warto zwrócić uwagę.

Jeżeli chcesz kupić urządzenie energooszczędne, warto wybrać model o jak najniższej mocy. Nie będzie to wtedy pożeracz prądu.

Parametry, które decydują o jakości odkurzacza

Warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, zanim zdecydujesz się, aby kupić silny odkurzacz:

  • moc ssania – wyrażana jest w Pascalach (Pa) lub kilopascalach (kPa). Jeżeli chcesz kupić odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy ssącej, trzeba postawić na model powyżej 20 000 Pa (20 kPa);
  • moc silnika – sprzęt, który działa sprawnie, a jednocześnie pomaga oszczędza energię elektryczną powinien być wyposażony w silnik o mocy nieprzekraczającej 1400 W;
  • zasilanie – warto przemyśleć, jaki rodzaj zasilania jest dla Ciebie najwygodniejszy. Dostępne są sprzęty z zasilaniem przewodowym oraz bezprzewodowym. Modele bezprzewodowe są wyposażone w akumulatory. Zapewniają wygodę, ponieważ nie trzeba podpinać ich do prądu, aby rozpocząć odkurzanie. Takie sprzęty mają jednak zwykle mniejszą moc. Klasyczne modele przewodowe o dużej mocy są najczęściej wyposażone w długie przewody, nawet do 3 metrów;
  • rodzaj i pojemnik zbiornika na odpady – można zdecydować się na drobne AGD z workiem lub bez. Pierwsze rozwiązanie nakłada konieczność inwestowania w nowe worki, które regularnie należy wymieniać. Odkurzacz bezworkowy posiada pojemnik, który należy opróżniać, ale jest on wielokrotnego użytku. Wystarczy go przemyć, w celu utrzymania higieny.

Silny odkurzacz i jego możliwości

Odwiedzając sklep internetowy AGD znajdziesz wiele modeli odkurzaczy o zróżnicowanych parametrach. Warto wybrać ten o wysokiej efektywności w zakresie usuwania zabrudzeń. Duża moc ssąca to jeden z najważniejszych parametrów.