blender kielichowy

Blender kielichowy i znane sposoby na przetworzenie darów jesieni

Jesienne owoce, takie jak gruszki, jabłka, pigwa czy dereń są doskonałym pomysłem na przygotowanie smacznych przetworów, którymi można będzie zajadać się zimową porą. Aby je przygotować, musisz wyposażyć się w profesjonalne drobne AGD. Warto przede wszystkim kupić blender kielichowy pozwalający na szybkie i skuteczne rozdrabnianie nawet najtwardszych owoców.

Owoców jesieni jest bardzo dużo. W zasadzie dostępnych jest tak wiele propozycji, że nie ma większych ograniczeń przy tworzeniu wyjątkowych przetworów. Wymienić można m.in. sok z jabłek, gruszki w słoiku, dżem ze śliwek czy mus z dyni. Jesienne owoce na różne sposoby możesz wykorzystać w kuchni, a mając do dyspozycji blender kielichowy, przygotujesz wyjątkowe przetwory.

Witaminy, które zawarte są w jesiennych owocach, dadzą nam zastrzyk odporności na najtrudniejszy, jesienno-zimowy czas w roku. Dzięki nim zyskasz również możliwość urozmaicenia codziennego menu.

Jesienne owoce mogą stać się podstawą do wykonania nie tylko dżemów czy soków, ale także nalewek, wina, galaretek czy kompotu. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Przetwory z pigwy

Pigwa to duże, żółte owoce przypominające kształtem jabłka. Dojrzewają w październiku, ale największe wartości odżywcze mają tuż po pierwszych przymrozkach. Ich miąższ jest cierpki i twardy. Najlepiej smakuje po ugotowaniu i przetworzeniu. Jedząc go regularnie, dostarczysz do organizmu dużą dawkę witaminy C oraz wiele soli mineralnych. Dodatkowo, owoce pigwy usprawniają trawienie i przemianę materii.

Najczęściej z pigwy wykonywana jest popularna nalewka, czyli pigwówka. Owoce nadają się także do dżemów, galaretek czy konfitur. Zresztą, gdy w Twojej kuchni znajdzie się blender kielichowy, przetwarzanie dowolnych owoców nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Przetwory z aronii

Ciemnogranatowe owoce aronii to prawdziwa bomba witaminowa, o której nie należy zapominać w sezonie jesienno-zimowym. Wykorzystując cichy blender, szybko przygotujesz z jego pomocą ulubione koktajle, soki czy inne przetwory. Odpowiednio przygotowane, zasmakują każdemu.

Jesienne owoce cieszą się ogromną popularnością i jak najbardziej warto korzystać z ich dobrodziejstwa. Są niesamowitym źródłem witamin. Wystarczy dysponować urządzeniem do ich obróbki, a na pewno wykorzystasz je na wiele różnych sposobów.