Blender kielichowy – sposób na duże smoothie

blender kielichowy

Blender kielichowy sposobem na duże danie

Blender kielichowy jest urządzeniem, które może, a nie musi znaleźć się w Twojej kuchni. Jeżeli jednak chcesz przygotowywać przepyszne smoothie, obowiązkowo w ten gadżet musisz się wyposażyć.

Koktajle, szejki, smoothie owocowe, kremowe zupy, hummus, mleko sojowe, masło orzechowe. Wszystkie te rzeczy będziesz w stanie przygotować, jeżeli cichy blender będzie w Twoim posiadaniu. Zmiksowanie nawet dużych porcji warzyw i owoców nie będzie tutaj żadnym problemem. Na pewno jest to dużo bardziej nowoczesne urządzenie niż blender ręczny. Funkcjonalnością, wygodą użytkowania, a także wyglądem bije na głowę ten podstawowy model.

Jakiej mocy blender warto wybrać?

Blender powinien mieć moc nie mniejszą niż 600 W. Takie urządzenie będzie w stanie zmiksować i rozdrobnić nie tylko miękkie, ale i także twarde owoce i warzywa. Poradzi sobie także ze skruszeniem lodu oraz twardych orzechów. Warto także pamiętać, że moc blendera wpływa na stopień zmiksowania i rozdrobnienia poszczególnych produktów. Jeżeli wybierzesz sprzęt mający zaledwie nieco ponad 200 W, może okazać się niewystarczający, do przygotowania gładkiego smoothie. Najlepszą opcją jest wybór sprzętu, który ma moc 750 W.

Idealny blender do smoothie i koktajli. Czyli jaki?

Mając w swoim posiadaniu powystawowe agd, jakim jest blender kielichowy, jesteś w stanie obsługiwać go jedną ręką. Ponadto, takie sprzęty odznaczają się dużą pojemnością, dlatego nie będziemy musieli z nich nic odlewać ani przelewać chcąc przygotować nawet 2 litry owocowego napoju.

Co przemawia na korzyść blendera kielichowego?

Blenery kielichowe są wyposażone w dzbanek, do którego można wsypać wszystkie składniki, które chcesz zmiksować. Urządzenie pracuje samodzielnie, po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Blender można przymocować do blatu kuchennego przy użyciu przyssawek. Dzięki temu urządzenie nie będzie się przesuwało, co wpłynie na stabilność pracy. Szklany kielich jest wykonywany ze szkła hartowanego, a przez to odznacza się znacznie większą trwałością.