cichy blender

Cichy blender – jakie są rodzaje blenderów

Cichy blender i inne blendery cieszą się dużą popularnością w sklepach AGD. Wiele osób chce posiadać taki sprzęt w swoim gospodarstwie domowym, ponieważ pomaga w przygotowywaniu koktajli, zup, masła orzechowego, a także smoothie. Jakie drobne agd mamy do wyboru z tej kategorii?

Podstawowy podział blenderów

Standardowo, blendery dzieli się na:

  • ręczne – ten rodzaj blendera trzymamy w ręce podczas jego użytkowania. Sprzęt posiada specjalną osłonę, która chroni przed rozbryzgiwaniem rozdrabnianych składników. Decydując się na ten rodzaj blendera, zwróć uwagę, czy wygodnie leży w dłoni, czy nie jest za ciężki, a także na to, czy po prostu jego użytkowanie jest wygodne,
  • stojące, czyli kielichowe – blender kielichowy podczas swojej pracy stoi na blacie kuchennym. Pojemnik mocuje się przy użyciu przyssawek, aby wszystko było stabilne. Modele tego typu posiadają wiele funkcji, co sprawia, że urządzenia w pełni można dostosować do swoich potrzeb. Blendery kielichowe charakteryzują się dużą mocą oraz wysokimi obrotami.

Blender 2 w 1. Co to takiego?

Do wyboru jest także cichy blender, który łączy cechy urządzenia ręczne oraz kielichowego. Sprzęt wygląda jak blender ręczny, ale może spełniać funkcje takie, jak blender kielichowy. Urządzenie radzi sobie z rozdrabnianiem zamarzniętych warzyw, owoców, orzechów czy pestek. Ma wysoką moc, dlatego radzi sobie z tymi zadaniami znakomicie.

Parametry, na które musisz zwrócić uwagę kupując blender

Bardzo ważnym parametrem jest moc blendera. Blendery ręczne są stosunkowo słabe, ponieważ mają moc od 170 do 900 W. Znacznie mocniejsze są blendery ręczne, których moc zamknięta jest w przedziale 1500-1700 W, a czasem i więcej.

Kolejnym parametrem są obroty. Ręczne blendery mają szybkość 20 tysięcy obrotów na minutę. Kielichowe są w stanie osiągać nawet 35 tysięcy obrotów na minutę. Najlepiej jest kupić urządzenie, które posiada zróżnicowane poziomy rozdrabniania. Takie urządzenia są znacznie bardziej funkcjonalne i można je w dużo lepszy sposób dopasować do swoich potrzeb oraz do tego, z jakimi składnikami przychodzi nam pracować.