Ekspres ciśnieniowy – najdroższy typ ekspresu

ciśnieniowy ekspres do kawy

Dlaczego ekspres ciśnieniowy jest droższy od innych?

Kluczem do zaparzenia wysokiej jakości espresso jest wysokie ciśnienie. Właśnie takie posiada ekspres ciśnieniowy, dzięki któremu uda się przygotować aromatyczną kawę czarną lub z mlekiem. Jego wielka zaletą jest możliwość serwowania różnorodnych napojów, takich jak cappuccino, latte czy espresso. Właśnie dlatego jest on znacznie droższy niż np. ekspres przelewowy czy kapsułkowy.

Co potrafi ekspres przelewowy?

Pozwala na przygotowywanie napoju przypominającego smak kawy po turecku, czyli mielonej kawy zalewanej wrzątkiem. Jedyna różnica jest taka, że nie ma tutaj w filiżance fusów, ponieważ są one zatrzymywane przez filtry.

Ekspresy przelewowe są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość kawy mielonej do pojemnika z filtrem i wcisnąć przycisk. Rozpoczyna się proces parzenia. Urządzenie samo dozuje odpowiednią ilość wrzątku potrzebnego do zaparzenia kawy. Ekspresy przelewowe są tanie, a jednorazowo można przyrządzić dużą ilość kawy nawet dla kilku osób. Nie sprawdza się jednak, jeżeli chcesz na co dzień przygotowywać jedną małą czarną. Nie ma również funkcji przygotowywania kawy z mlekiem.

Co potrafi ekspres kapsułkowy?

Jest to automatyczny ekspres ciśnieniowy, w którym kawa przygotowywana jest z kapsułek. Obsługa urządzenia jest wyjątkowo prosta, tak samo jak jego utrzymanie w czystości. Po wciśnięciu przycisku, kawa pojawia się w przeciągu kilku sekund. W wielu modelach można przygotować również herbatę oraz gorącą czekoladę.

Urządzenie jest dużo tańsze niż klasyczny ekspres ciśnieniowy. Masz do wyboru wiele rodzajów smaków kaw, ale jesteś uzależniony od korzystania z kapsułek marki, którego ekspres kupiłeś. Jedną z opcji, na którą możesz się zdecydować jest ekspres do kawy senseo.

Co potrafi ekspres ciśnieniowy?

Smaczną i aromatyczną dowolną kawę uda się przygotować, jeżeli w Twoim posiadaniu jest ciśnieniowy ekspres do kawy. Dzięki funkcji wbudowanego młynka mieli dowolne ziarna kawy. Większość modeli ma wbudowany spieniacz do mleka. Dzięki temu jesteś w stanie przygotować cappuccino lub latte. Mając w domu takie urządzenie możesz poczuć się jak w prawdziwej kawiarni.

Ekspres ciśnieniowy daje bardzo dużo możliwości, dlatego jego cena jest znacznie wyższa niż poprzednich przedstawionych modeli. W końcu jest to wielofunkcyjne urządzenie do parzenia klasycznego espresso, czarnej kawy lub kawy z ubijanym mlekiem. Zwykle sprzęt oferuje wiele funkcji dodatkowych, dzięki którym przyrządzenia znakomitej kawy jest jak najbardziej możliwe.