Czym się różni ekspres na kapsułki od ekspresu na saszetki

ekspres do kawy

Ekspres do kawy

Możesz zdecydować się na ekspres do kawy na kapsułki lub na saszetki. Które rozwiązanie jest lepsze? W którym urządzeniu zaparzysz bardziej aromatyczną kawę? Przekonajmy się!

Kawa w saszetkach

Chcesz cieszyć się z naturalnego smaku kawy? Wybierz ekspres na saszetki, inaczej zwane podsami lub padsami. W każdej saszetce znajduje się 7 gram najwyższej jakości kawy. Opakowanie jest wykonane z bibuły filtracyjnej o średnicy 7 cm. Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie w szybki sposób pysznej, aromatycznej kawy z gęstą pianką. Przy przygotowywaniu kawy przestrzeń wokół nie zostanie zabrudzona, a ekspresowe tempo parzenia sprawia, że dla wielu osób jest to ulubione rozwiązanie. Użytkownicy cenią to rozwiązanie za czystość, jaka się z nim wiąże. W ekspresie nie ma fusów, a więc nie trzeba z nich oczyszczać urządzenia. Wystarczy włożyć saszetki do ekspresu, aby rozpoczął się proces parzenia kawy.

Trzeba również podkreślić, że wiele osób wybiera saszetki, ponieważ są to produkty w pełni naturalne.

Kawa w kapsułkach

Kawa w tym przypadku umieszczona jest w specjalnym pojemniku. Odpowiednio odmierzona porcja jest zamknięta w naboju. Jest to kawa mielona. Rozwiązanie to spodoba się przede wszystkim osobom lubiącym eksperymentować, ponieważ kawa w tym przypadku może mieć różne smaki. Dostępnych jest wiele rodzajów kapsułek o zróżnicowanym aromacie oraz smaku. Ponadto drobne agd zasilane kapsułkami jest w stanie przygotować m.in. espresso, cappuccino, latte, a także kawę bezkofeinową. W niektórych ekspresach można także przygotować herbatę, a także gorącą czekoladę. Wszystko zależy od tego, jakie kapsułki uda Ci się nabyć.

Ekspresy na kapsułki i saszetki – podstawowe różnice

Podstawową różnicą wymienianą w przypadku omawiania ekspresów na kapsułki i saszetki jest to, że w przypadku saszetek, kawa nie jest parzona w niezdrowym i nieekologicznym plastiku. Wiele osób obecnie świadomie wybiera

Słowa kluczowe: