Szybkie śniadanie lub kolacja? Tylko dzięki opiekaczom i tosterom

W każdym domu musi znaleźć się drobne agd, dzięki któremu można szybko i sprawnie przygotować posiłki. Co więcej, takie dania są bardzo dobre – bo to co proste, najlepiej się sprawdza. Zadbaj, aby w Twojej kuchni znalazł się opiekacz lub toster. Dzięki nim, każde śniadanie, podwieczorek czy kolacja będą smakowite.

Nie musisz wydawać dużo, aby wyposażyć się w dobrej jakości drobny sprzęt AGD. Praktycznym rozwiązaniem jest decydowanie się na powystawowe agd. Są to sprzęty, które były umieszczane na ekspozycji w sklepach. Są dobrej jakości, działają dobrze i nie widać na nich żadnych śladów używania, a kosztują znacznie mniej niż modele, które zapakowane są w pudełkach i czekają na klienta w magazynie. Dlaczego tak jest? Głównie za sprawą tego, że przez kilka tygodni lub miesięcy stały na wystawie sklepowej, były dotykane przez klientów. Zdaniem sklepu obniża to wartość takiego sprzętu. W związku z tym, sprzedawcy proponują klientowi nabycie takich urządzeń z wystawy za znacznie niższą sumę. Czyż to nie opłacalne?

Poznaliśmy już opcje, dzięki której możemy kupić tanio drobne AGD. Jednak, teraz warto zastanowić się, jaki sprzęt wybrać – toster czy opiekacz. Poniżej przedstawiamy możliwości, jakie posiadają obydwa te sprzęty.

Funkcje urządzeń do opiekania

Producenci dokładają wszelkich starań, aby korzystanie z urządzeń do opiekania dla użytkownika było maksymalnie wygodne. Stosują w nich wiele rozwiązań funkcjonalno-technicznych. M.in.:

  • automatyczną regulację temperatury – możliwość dostosowania temperatury do przygotowywanych potraw,
  • nienagrzewający się uchwyt – w każdym urządzeniu do opiekania musi się on znaleźć, aby możliwe było bezproblemowe otwieranie i zamykanie wieka,
  • lampki kontrolne – standard, który informuje nas o stanie wypieczenia potraw. Nie musimy dzięki temu zaglądać bezpośrednio do urządzenia,
  • ochrona przed przegrzaniem – standard, który jednak nie jest umieszczany we wszystkich urządzeniach opiekających. Zabezpiecza sprzęt przed uszkodzeniem.

Opiekacz – jaki wybrać?

Najlepiej zdecydować się na praktyczny opiekacz z wyjmowanymi płytkami. Pozwala to na zadbanie o jego czystość. Płytki wyjmowane są ręcznie lub przy użyciu specjalnego mechanizmu. Warto wybrać taki opiekacz do kanapek, który będzie miał jak największą moc. Dzięki temu, będzie szybko gotowy do pracy oraz będzie można w nim zrobić błyskawicznie kanapki. Najpopularniejsze są urządzenia o mocy 650–750 W. Są jednak i takie o mocy 1200 W lub 1500 W.

Tradycyjny lub rozbudowany toster

Masz do wyboru albo tradycyjny trwały toster, albo taki, który posiada dodatkowe funkcje gofrownicy czy foremek do wykonywania muffinków czy innych ciasteczek. Tradycyjny toster przypadnie do gustu osobom, które lubią po prostu zapiekać kromki chleba. Powinny nabyć toster pionowy. Pieczywo wkładane jest w takich urządzeniach od góry. Otwory mogą mieć stałą lub zmienną szerokość szczeliny. Chleb opiekany jest przez elektryczną grzałkę znajdująca się we wnętrzu tostera. Nowocześniejszy toster zamykany daje możliwość nawet opiekania kurczaka czy przygotowywania innych rodzajów mięsa.