Toster zamykany – rodzaje opiekaczy i tosterów

toster zamykany

Toster zamykany – ulepszony toster?

Toster zamykany daje możliwość zaserwowania pysznego śniadania, kolacji lub podwieczorka na ciepło. Warto jednak wiedzieć, jakie urządzenia są do wyboru.

Toster swoim wyglądem przypomina gofrownicę. Płyta, na której kładzione są kanapki pokryta jest aluminium. Obudowa jest skonstruowana w taki sposób, aby nie nagrzewała się. Najlepszym wyborem będzie trwały toster wykonany ze stali nierdzewnej, albo innego tworzywa odpornego na wysokie temperatury. Wyposażone w antypoślizgowe nóżki tostery będą stabilnie stały na kuchennym blacie.

Opiekacze to natomiast urządzenia, które mają automatycznie lub ręcznie zamykaną klapę. Do nabycia są sprzęty, które można przechowywać albo pionowo, albo poziomo. Dzięki temu zawsze znajdzie się dla nich miejsce w kuchni.

Toster zamykany a tradycyjny

Wygląd zamykanego tostera oraz opiekacza został przedstawiony powyżej. Tostery tradycyjne to jednak urządzenia, do których kromki chleba wkłada się od góry. Są to więc sprzęty pionowe. Szczeliny mogą mieć stałą bądź zmienną szerokość szczeliny. Najlepszą opcją jest zmienna, ponieważ umożliwia dopasowanie szerokości do pieczywa, jakie aktualnie posiadamy. Chleb opiekany jest w takim urządzeniu przez elektryczne grzałki znajdujące się wewnątrz.

Jeżeli jednak chcesz, aby drobne agd przygotowywało dla Ciebie kanapki lub trójkątne tosty, musisz wybrać urządzenie poziome. Sprzęt jest wtedy wyposażony w ruszt, między którym znajdują się grzałki. Pieczywo jest równomiernie opiekane, a pomiędzy dwoma kromkami chleba można umieścić dowolne składniki. Można położyć na nim szynkę, ser, pieczarki lub inne warzywa.

Praktycznie urządzenie ułatwiające przygotowywanie posiłków

Przede wszystkim, wybierając powystawowe agd zwróć uwagę na jego funkcjonalność. Jest to najważniejszy aspekt. Jeżeli dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb, korzystanie z niego będzie dla Ciebie wielką przyjemnością. Każdy outlet agd ma do wyboru wiele tosterów i opiekaczy, dlatego na pewno będzie można wybrać urządzenie spełniające wszystkie oczekiwania. Śniadania, kolacje i podwieczorki można będzie dzięki temu przygotowywać na ciepło.