blender kielichowy

Co potrafi blender kielichowy?

Blender kielichowy jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które przyda się w każdej kuchni. Wybierając model wysokiej jakości możesz cieszyć się z jego użytkowania przez długi czas. Zanim zdecydujesz się na zakup blendera, warto dowiedzieć się na temat jego działania oraz posiadanych możliwości jak najwięcej.

Jak działa blender kielichowy?

Zasada działania blendera kielichowego jest bardzo prosta. Ostrza wprawiane są w ruch obrotowy, co pozwala na rozdrabnianie składników na gładką masę. Urządzenie bardzo szybko miksuje produkty, dlatego w krótkim czasie można uzyskać zadowalające efekty.

Cichy blender znajdzie szerokie zastosowanie w każdej kuchni. Można z jego pomocą przygotować smoothie, koktajle, zupy krem, masło orzechowe, a nawet kruszyć lód.

Rodzaje blenderów kielichowych

Zanim zdecydujesz się kupić pierwszy lepszy blender kielichowy musisz wiedzieć, że dostępny jest w trzech wariantach:

  • blender stojący – klasyczna wersja, która najczęściej kojarzy się z blenderem kielichowym,
  • blender próżniowy – posiada funkcję próżniową, która odsysa powietrze z wnętrza kielicha. Nie dochodzi w ten sposób do procesu utleniania,
  • blender turystyczny – przenośne urządzenie, które można zabrać w każdą podróż. W każdej chwili możesz dzięki niemu przygotować smoothie.

Jakie funkcje powinien posiadać wysokiej klasy blender?

Odwiedzając nasz outlet AGD natrafisz na wiele modeli blenderów kielichowych od różnych producentów. Ważne jest, aby urządzenie, na które finalnie zdecydujesz posiadało szereg przydatnych funkcji:

  • tryb pracy pulsacyjnej – gdy naciśniesz przycisk, blender zmienia tryb pracy z niskich obrotów na wysokie,
  • tryb regulacji obrotów – masz pełną kontrolę nad pracą urządzenia, możesz również dostosować prędkość obrotów do konkretnych składników. Umożliwia uzyskanie idealnej konsystencji,
  • tryb turbo – urządzenie pracuje na najwyższych obrotach. Pomaga to więc w miksowaniu najtwardszych składników,
  • funkcja czyszczenia – czyszczenie blendera następuje automatycznie po wlaniu do niego wody i wciśnięciu przycisku,
  • funkcja próżniowa – nie dochodzi do procesu utleniania składników, a jedzenie jest szczelnie zamknięte.

Jeżeli w Twojej kuchni brakuje blendera, odwiedź nasz sklep internetowy AGD, gdzie znajduje się powystawowe AGD od najlepszych producentów. Dzięki temu na pewno znajdziesz model spełniający Twoje oczekiwania.