Własne dania świąteczne czy catering?

cichy blender pomocny w przygotowaniu świątecznych posiłków

Co lepsze samodzielne przygotowywanie dań świątecznych czy zamawianie cateringu?

Brak czasu i wygoda sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zamawianie cateringu, zamiast samodzielnie przygotowywać świąteczne dania. My jednak jesteśmy tradycjonalistami. Dlatego zachęcamy, aby własnoręcznie przygotowywać potrawy, które znajdą się na wigilijnym stole. Wystarczy, że w Twojej kuchni znajdzie się odpowiednie drobne agd takie jak np. cichy blender, to przygotowanie kolacji zajmie mniej czasu niż się spodziewałaś.

Tradycja jest po to, aby ją respektować i wypełniać. Dlatego nie warto korzystać z usług firm cateringowych, które przygotowują seryjnie dania. Lepiej samodzielnie przygotować wyjątkowe potrawy, zgodnie z rodzinnymi przepisami. Na pewno będą one dużo lepiej smakowały, a w dodatku poczuje się magię świąt.

Jak szybko przygotować świąteczne dania?

Wcale nie musisz spędzać kilku dni w kuchni, aby przygotować wszystkie dania, jakie znajdą się na wigilijnym stole. Sposobem na to, aby wszystko przygotować szybko jest nabycie odpowiednich sprzętów AGD. Co przyda się podczas przygotowywania świątecznych potraw? Przede wszystkim malakser lub robot kuchenny. Są to urządzenia, dzięki którym szybko zmielisz mak oraz ser. Można także ubić tam pianę do ciasta. Wielofunkcyjne roboty kuchenne będą w stanie nawet ugotować barszcz czerwony oraz barszcz biały, czyli tradycyjne zupy, które znajdują się na wigilijnym stole.

Co przyda się w kuchni

W każdej kuchni przyda się także cichy blender, dzięki któremu uda się przygotować pyszne sosy wzbogacające dania główne.

A na świąteczne śniadanie można będzie przygotować przepyszne tosty. Wystarczy mieć toster zamykany, a szybkie i pożywne śniadanie będzie gotowe. Nie ulega wątpliwości, że powystawowe agd przydaje się w kuchni i znacząco ułatwia przyrządzanie wielu potraw. Obecnie lubimy iść na łatwiznę, a dzięki sprzętom AGD mamy taką możliwość.

Najważniejsze jest jednak to, aby do kuchni kupować jedynie sprzęty wysokiej jakości. Dzięki temu posłużą nie tylko w okresie świątecznym, ale także przez cały rok. Będą stanowiły niezawodne wsparcie przy gotowaniu obiadów, jak i kolacji.