Cichy blender i inne ciche urządzenia AGD

cichy blender

Cichy blender i inne ciche urządzenia w kuchni

Co jakiś czas pojawiają się badania, które sygnalizują, jak wielkim problemem dla ludzkości jest hałas. Każdego roku wiele osób zmienia miejsce zamieszkania, aby go uniknąć. Niestety, ale czasem sami, na własne życzenie, otaczamy się głośno pracującymi urządzeniami AGD zamiast czymś takim jak np. cichy blender. Wyjściem z tej sytuacji jest dokonywanie mądrych zakupów i wybieranie sprzętów pracujących cicho.

Hałas wytwarzany przez pralki, suszarki czy silny odkurzacz przeszkadza wielu osobom. Najgłośniejszym miejscem w domu jest zwykle kuchnia, ponieważ to w niej znajduje się ekspres do kawy czy blender kielichowy. Gotując, parząc kawę czy sprzątając „produkujemy” tak dużą ilość hałasu, że wiele osób po pewnym czasie po prostu ma dość. Czują się zmęczeni przebywaniem w domu. Nie należy do takiej sytuacji dopuścić. W końcu dom ma być miejscem odpoczynku i relaksu.

Poziom hałasu emitowany przez domowe urządzenia AGD

To, co jest głośne, najlepiej zobrazują następujące przykłady:

  • ruch słyszany na ulicy – 85 dB,
  • głośna rozmowa – 70 dB,
  • ciche dźwięki – 30-50 dB.

Poziom hałasu wytwarzany przez urządzenia AGD można znaleźć na etykietach energetycznych. Producenci zawsze podają, ile dB wytwarza podczas swojej pracy powystawowe agd. Warto z tymi danymi się zapoznać. Dzięki temu kupisz cichy blender oraz odkurzacz bezprzewodowy, które nie będą zakłócały odpoczynku pozostałych mieszkańców domu, ani nie będą dla Ciebie uciążliwe podczas użytkowania. Staraj się wybierać sprzęty pracujące najciszej. Na rynku możesz znaleźć:

  • zmywarkę hałasującą na poziomie 45 dB,
  • odkurzacz wytwarzający hałas na poziomie 70 dB,
  • suszarkę, która podczas swojej pracy generuje 65 dB.

Dzięki temu, że producenci używają nowych technologii, aby konstruować ciche urządzenia, nabywając je, zyskujesz także wyższej klasy sprzęt, odznaczający się dużo lepszą wydajnością, a przy tym posiadający lepsze parametry ekologiczne.

Na opakowaniach urządzeń, które pracują cicho, zwykle znajduje się bardzo duże hasło SILENT. Oznaczone w ten sposób sprzęty są przyjazne dla użytkowników pod względem emitowanego hałasu.