silny odkurzacz

Dyson – firma z górnej półki

Odkurzacze zrewolucjonizowały sposób sprzątania domu. Sprawiły, że dbanie o czystość podłogi stało się dużo prostsze. Jedną z firm, która się do tego przyczyniła jest Dyson. Sprawdźmy, jakie odkurzacze mają w swojej ofercie.

A wszystko zaczęło się od…

Podobno wszystkie najlepsze projekty i przełomowe wynalazki powstają albo przez przypadek albo z frustracji związanej z brakiem potrzebnego produktu. Tak było w przypadku odkurzaczy marki Dyson. W 1978 roku jej właściciel James Dyson postanowił rozpocząć prace nad odkurzaczem, który będzie spełniał jego wymagania i oczekiwania. Nie był zadowolony z tego, jak działa jego odkurzacz. Jego zdaniem miał on za małą siłę ssącą, co nie pozwalało na dokładne sprzątanie. Wcześniej na użytek firmy, w której pracował stworzył wieżę cyklonową, która miała zdolność do odseparowywania cząsteczek farby od powietrza za pomocą siły odśrodkowej. Postanowił to przetestować w odkurzaczu. Po 5 latach pracy udało się stworzyć pierwszy odkurzacz bezworkowy, bez którego obecnie większość domów nie wyobraża sobie sprzątania.

Dziś odkurzacze marki Dyson sprzedawane są w ponad 85 krajach na całym świecie. Firma, która zaczęła się od jednego człowieka, obecnie zatrudnia ponad 1000 inżynierów, którzy przygotowują wysokiej jakości drobne agd.

Możliwości odkurzaczy Dyson

Nowoczesność jest wyznacznikiem rozwoju firmy Dyson. Stawia ona przede wszystkim na nowe technologie. Widać to po jej wszystkich projektach. Jej flagowym produktem jest odkurzacz bezprzewodowy, który pozwala na nieograniczone sprzątanie domowej powierzchni. Ponadto ma bardzo dużą siłą ssania, co jest nietypowe dla tego typu modeli. Dyson chwali się jednak, że udało się im stworzyć produkt wysokiej jakości, który działa tak samo jak tradycyjny przewodowy odkurzacz.

Odkurzacze bezprzewodowej tej marki można wykorzystywać do sprzątania wszystkich rodzajów podłóg. Zapewniają głębokie czyszczenie dywanów i pozwalają na usuwanie z nich wszelkich, nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Kompleksowo czyszczą także twarde podłogi, które czasem stwarzają problemy podczas sprzątania. Proponowane powystawowe agd pomaga także wychwytywać alergeny, które mogą być szkodliwe dla domowników. Wydmuchiwane jest z tego urządzenia czystsze powietrze. Jak widać, same korzyści wynikają z korzystania z tego nowoczesnego, bezprzewodowego sprzętu.
Co jeszcze użytkownik otrzymuje? Przede wszystkim silny odkurzacz, który będzie w stanie pracować przez 40 minut na pełnych obrotach bez spadu siły ssania. Pozwoli to na efektywne sprzątanie pomieszczeń.

Bez wymiennych worków i dodatkowych kosztów

Wiele odkurzaczy projektowanych jest tak, aby użytkownik musiał co jakiś czas wymieniać znajdujące się w nich materiały eksploatacyjne, na przykład worki lub filtry. Odkurzacze Dyson nie korzystają z worków i posiadają filtry typu lifetime. Żadnych materiałów eksploatacyjnych – żadnych dodatkowych kosztów. Zdecydowanie jest to kolejna zaleta, jaką posiada Dyson. Przynajmniej nie trzeba będzie martwić się, że odkurzacz przestanie prawidłowo działać, jeżeli tylko elementów nie wymienimy.