Ekspres ciśnieniowy kolbowy

ciśnieniowy ekspres kolbowy

Ekspres ciśnieniowy kolbowy – zalety, wady, dla kogo

Polacy kochają kawę. Celebrują jej parzenie, uwielbiają sprzęty do profesjonalnego przygotowywania czarnego, aromatycznego napoju. Jednym z ciekawszych urządzeń jest ekspres ciśnieniowy kolbowy. Czym się wyróżnia?

Chcesz mieć możliwość przygotowywania w swoim domu kawy jak z kawiarni? Warto postawić na nowoczesny ekspres do kawy w wersji ciśnieniowej.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy, czyli manualny

Charakterystyczną cechą urządzenia jest kolba, na której znajduje się sitko. Kawę należy najpierw zmielić we własnym zakresie, wsypać do sitka, delikatnie ubić i umieścić z powrotem w ekspresie. Rozpoczyna się jej zaparzanie pod ciśnieniem.

Zalety ekspresu kolbowego

Wielu uważa, że to właśnie w nim można przygotować najlepszą kawę. Właśnie te rodzaje ekspresów znajdują się w kawiarniach oraz restauracjach, tylko w wersji gastronomicznej. Do domowego użytku oferowane są zgrabne, zajmujące niewiele miejsca urządzenia. Można zdecydować się na model z dyszą do spieniania mleka lub bez.

Wady ekspresu kolbowego

Największym utrudnieniem jest brak wbudowanego młynka, dlatego świeże ziarna kawy należy mielić samodzielnie, a w tym celu należy kupić dodatkowo młynek. Ponadto obsługa urządzenia nie jest tak prosta. Trzeba odmierzyć odpowiednią ilość kawy, aby przygotować napój o mocy, jaką najbardziej się lubi. Po każdym użyciu należy umyć sitko, w którym rozpoczyna się proces parzenia kawy. Kłopotliwe może być przygotowywanie wielu filiżanek kawy w krótkim czasie.

Dla kogo ekspres ciśnieniowy kolbowy?

Jest to znakomity wybór dla prawdziwych smakoszy kawy, którzy uwielbiają związany z jej parzeniem rytuał. Nie jest to więc opcja dla każdego. Samej obsługi oczywiście można szybko się nauczyć. Wraz z przygotowywaniem kolejnych filiżanek kawy uda się wyczuć, ile należy wsypać zmielonej kawy do sitka, aby uzyskać ulubioną moc napoju.

Ekspres kolbowy – podsumowanie

Ekspres kolbowy można traktować śmiało jako alternatywę dla urządzeń na kapsułki działających automatycznie. Sklep internetowy agd oferuje szereg modeli dopasowanych do zróżnicowanych oczekiwań użytkowników. Warto odwiedzić również outlet agd w poszukiwaniu urządzenia od wiodących producentów, dostępnego w bardzo okazyjnej cenie.