Ekspresy ciśnieniowe – na jaki model warto się zdecydować?

Ekspress ciśnieniowy

Ekspresy ciśnieniowe – na jaki model warto się zdecydować?

W domu każdego miłośnika kawy powinno znaleźć się urządzenie do parzenia tego wyjątkowego napoju. Można zdecydować się albo na ekspres ciśnieniowy albo na ekspres przelewowy. Dziś porównany ekspresy ciśnieniowe i sprawdzimy, który z modeli jest najlepszy.

Podstawowym zadaniem ekspresu ciśnieniowego jest przygotowanie espresso. Samo to słowo pochodzić z języka włoskiego i oznacza „pod ciśnieniem”. To, jakie espresso uda się uzyskać zależy od jakości urządzenia, z jakiego korzystamy. Idealne powinno charakteryzować się zrównoważonym smakiem, oleistą konsystencją i piankę koloru beżowo-brązowego. Najlepsze espresso wychodzi, jeżeli urządzenie ma 9 barów. Warto także zdecydować się na urządzenie z 15 barami. Taki ekspres do kawy spełnia również wiele dodatkowych funkcji. Na przykład spienia mleko, a nawet mieli ziarna. W związku z tym, w jednym sprzęcie mamy wszystko, czego potrzebujemy do przygotowania pysznej kawy.

Oczywiście, od razu należy podkreślić, że nie ma urządzeń idealnych. W każdym można znaleźć wady i zalety. Istotą jest to, aby wybrać model, który będzie tych wad miał jak najmniej. Dzięki temu, można będzie cieszyć się z jego niezwykłych możliwości. Jaki model jest jednak najlepszy? Przekonajmy się zapoznając się ze znajdującymi się poniżej modelami ekspresów ciśnieniowych.

Ekspres Ciśnieniowy Philips Senseo HD 7817

Ten ekspres do kawy przystosowany jest do parzenia kawy w saszetkach. Kawa jest z jego pomocą dokładnie dozowana. Na jedną filiżankę przypada 7 g kawy. Każda filiżanka będzie dzięki temu smakowała dokładnie tak samo. Zastosowane rozwiązania pozwalają na jego utrzymanie w czystości w bardzo łatwy sposób.

Ekspres VivaCafe Philips Senseo HD 7825

Kawa przy użyciu tego ekspresu parzona jest ze specjalnych saszetek. Jest dozowana w sposób bardzo dokładny. Dzięki temu, na jedną filiżankę przypada dokładnie 7 g kawy. Pozwala to uzyskiwać zawsze taki sam smak kawy. Nie ma również żadnego problemu z utrzymaniem ekspresu w czystości.

Philips Senseo HD 7857/20

Ten ekspres ciśnieniowy pozwala na bardzo szybkie przygotowanie filiżanki kawy. Odbywa się to w przeciągu 30 sekund. Dzięki temu, takie drobne agd będzie przydatne przede wszystkim w miejscu, gdzie potrzebne jest przygotowywanie kawy w bardzo szybkim tempie. Unikalny system parzenia kawy pozwala na uzyskanie jego pysznego smaku. Parzenie odbywa się z saszetek. Możliwe jest przygotowywanie różnych rodzajów kaw, takich jak cappuccino, latte Machiato, czy cafe latte. Ekspres do kawy, który można nabyć, jako powystawowe agd samodzielnie wyłącza się po 30 minutach, jeżeli nikt z niego nie korzysta. Pozwala to na oszczędność energii i brak konieczności zarządzania urządzeniem.

Porównanie parametrów technicznych ekspresów ciśnieniowych

Ekspres do kawy

Ekspres Ciśnieniowy Philips Senseo HD 7817

  • pojemność: 0,7 l, czyli 5 filiżanek
  • moc: 1450 W
  • maksymalne napięcie: 240 V

Ekspres VivaCafe Philips Senseo HD 7825

  • pojemność: 1,2 l
  • moc: 1450 W

Philips Senseo HD 7857/20

  • pojemność: 1 l
  • moc: 2650 W
  • napięcie: 230 V