Odkurzacze bezprzewodowe kontra tradycyjne

odkurzacze bezprzewodowe

Czy odkurzacze bezprzewodowe i automaty sprzątające wyprą tradycyjne odkurzacze na kablu?

Odkurzacze są urządzeniami bez których trudno wyobrazić sobie codzienne sprzątanie. Pozwalają skutecznie usuwać kurz i inne zanieczyszczenia z wielu powierzchni. Jaki odkurzacz warto wybrać? Dylemat pojawia się zazwyczaj między sprzętami bezprzewodowymi, robotami sprzątającymi, a tradycyjnymi odkurzaczami na kabel.

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej modeli odkurzaczy różnego typu. W ostatnich latach gwałtowną popularność zanotował odkurzacz bezprzewodowy oraz robot sprzątający. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne odkurzacze na kabel zniknęły z rynku. Nadal mają się dobrze i są chętnie wybierane przez użytkowników.

Jaki odkurzacz warto kupić?

Mnogość dostępnych modeli powoduje, że wybór konkretnego może przyprawić nas o zawrót głowy. W sklepach dostępne są zarówno klasyczne odkurzacze na kabel, odkurzacze pionowe, bezprzewodowe oraz roboty sprzątające. Który jest najlepszy? Warto przede wszystkim określić swoje potrzeby. Nie bez znaczenia jest także wielkość mieszkania. Istotne są także parametry samego sprzętu.

Silny odkurzacz – jaki powinien mieć silnik oraz moc ssącą?

Jedną z pierwszych cech, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza jest jego moc. Im wyższa moc silnika, tym efektywniejsze będzie z jego pomocą sprzątanie. Według przepisów, od 1 września 2014 roku maksymalna moc silnika odkurzacza przeznaczonego do domowego użytku w UE nie może wynosić więcej niż 900 W.

Najniższą moc mają odkurzacze bezprzewodowe. Jeżeli w domu są dywany oraz zwierzęta, znacznie lepszym wyborem jest odkurzacz tradycyjny na kabel. Jest to silny odkurzacz mający dużą moc ssącą. Zapewnia perfekcyjne wciąganie zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Warto sprawdzić, jakie rozwiązania technologiczne zostały zastosowane w wybranym modelu. Im parametry pod tym względem są lepsze, tym drobne AGD zadziała skuteczniej

.

Silny odkurzacz w wersji tradycyjnej z kablem

Odkurzacze przewodowe wyróżniają się wyższą mocą, ale choć pracują głośniej niż sprzęty bezprzewodowe, zapewniają dużą efektywność w trakcie sprzątania. Do dyspozycji jest zwykle wiele szczotek i końcówek dostosowanych do różnych powierzchni. Najlepiej jest zdecydować się na modele bezworkowe, wyposażone w pojemnik do samodzielnego opróżniania. Nie ponosi się wtedy dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją.