Opiekacz – co można zrobić przy jego pomocy

opiekacz

Opiekacz i dania, jakie można przygotować przy jego pomocy

Popularnym urządzeniem, które znajduje się w wielu domach jest opiekacz. Z jego pomocą będziesz w stanie przygotować pyszne, klasyczne kanapki na ciepło. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego urządzenia. Posiada wiele dodatkowych funkcji, o których warto wiedzieć.

Klasyczne wykorzystanie opiekacza

Tradycyjnie, opiekacz można wykorzystać do przygotowania kanapek na ciepło. Zapiekane kanapki z chleba tostowego z serem, szynką i warzywami spowodują, że każde śniadanie będzie niezwykle udane i pożywne. Oczywiście, do kanapek można włożyć różne składniki, praktycznie dowolne. Każdy może skomponować ulubioną kanapkę, dokładnie taką, jaką lubi.

W opiekaczu przygotujesz tortillę

Opiekaczem można zapiec nie tylko kawałki chleba, ale również tortillę. Na placku wystarczy ułożyć dowolne składniki, zwinąć go w rulonik lub złożyć w kopertę, a następnie położyć na blaszce opiekacza. Rozpocznie się dzięki temu podpiekanie tortilli, jak i jej zawartości. Tortillę w opiekaczu należy trzymać aż do momentu, gdy się zarumieni.

Omlet i jajka sadzone z opiekacza

To funkcjonalne drobne agd można wykorzystać również do przygotowania jajek sadzonych, jak i omletów. Wystarczy wbić jajko bezpośrednio na płytę opiekacza, a tym samym uzyskamy podobny efekt, jak podczas przygotowywania go na patelni. Na płycie opiekacza możemy również przygotować omlet.

Fast foody prosto z opiekacza

Jeżeli masz w swoim domu powystawowe agd, jakim jest opiekacz z funkcją grillowania, możesz przygotować mięso wołowe idealne do hamburgera, a także podpiec parówki do hot dogów. Dzięki temu uda Ci się przygotować przepyszne fast foody w znacznie zdrowszym wydaniu niż w popularnych budkach. Najczęściej opiekacze mają płyty teflonowe, ale zdarzają się także modele z płytami ceramicznymi lub marmurowymi, ale są one trudne w utrzymaniu czystości i bardzo szybko się rysują, dlatego sklep internetowy agd rzadko ma je w swojej ofercie.

Warto odwiedzić outlet agd w poszukiwaniu opiekacza, patrząc na ilość dań i przekąsek, jakie z jego pomocą można przygotować.