Opiekacz – do czego można wykorzystać go?

opiekacz

Do czego można wykorzystać opiekacz

Opiekacz jest bardzo popularnym urządzeniem, które znajduje się w wielu kuchniach. Jeżeli nie ma go jeszcze w Twojej, pora to zmienić. Możesz z jego pomocą przygotować wiele ciekawych potraw, nie tylko klasyczne śniadaniowe sandwiche na ciepło.

Klasyczne kanapki na ciepło

Podstawowym daniem, jakie wykonasz mając do dyspozycji opiekacz są oczywiście różnego rodzaju kanapki na ciepło, zarówno w wariancie wytrawnym, jak i na słodko. Wystarczy użyć chleba tostowego lub ulubionego pieczywa, pomiędzy dwie kromki włożyć ulubione składniki, a pyszna kanapka na ciepło gotowa.

Tortilla

W opiekaczu możesz zapiekać różne rodzaje pieczywa, ale także placki tortilli. Wystarczy, że ułożysz na niej ulubione składniki, np. warzywa, mięso, sałatę, zwiniesz całość, ułożysz na ruszcie, a ciasto cudownie się przyrumieni. Dzięki temu zyskasz przepyszną tortillę na ciepło, taką samą jak z restauracji. Jest to znakomity pomysł na podwieczorek lub kolację, a także drugie śniadanie.

Omlet i jajko sadzone

W opiekaczu możesz bez większych problemów przygotować jajka pod różną postacią. Standardowym wyborem będzie oczywiście jajko sadzone, ale możesz także wylać na ruszt ciasto, z którego powstanie wyśmienity omlet.

Pomysł na obiad lub kolację gotowy.

Hot dogi i hamburgery

Kupując opiekacz, warto zwrócić uwagę, czy nasze drobne agd ma płytę grillową. Jeżeli tak, masz szansę przygotować przepyszne hamburgery czy hot dogi. Uzyskasz dzięki niej idealne wysmażenie mięso, które następnie wypełni bułkę z dodatkami. Przypieczesz w opiekaczu także parówkę lub kiełbaskę. Klasyczny hot dog będzie dzięki temu gotowy.

Gofry

Kolejnym przepysznym daniem, które możesz wykonać w opiekaczu są gofry. Do tego jednak potrzebna będzie specjalna nakładka. Musisz zaplanować chęć wykonania tego smakołyku już na etapie kupowania opiekacza, ponieważ nie wszystkie urządzenia są wyposażone w dedykowane płyty grzewcze.

Jeżeli chcesz przygotowywać w opiekaczu gofry, warto wybrać ponadto urządzenie o mocy powyżej 1000 W.

Wiele dań z opiekacza

Powyżej przedstawiliśmy jedynie kilka przykładów dań, które możesz przygotować mając do dyspozycji w swojej kuchni opiekacz. Możesz jednak eksperymentować i wymyślać nowe przepisy. Inwestując w powystawowe agd, jakim jest opiekacz, masz szansę rozwinąć się kulinarnie, i to bez większych problemów.