cichy blender

Cichy blender kontra najlepsze urządzenie rozdrabniające

Urządzenia do rozdrabiania warzyw i owoców mogą przybierać różne formy. Na pewno chcielibyśmy by to był cichy blender. Jedno jest jednak pewne – te wszystkie urządzenia, są to gadżety, które w znaczący sposób przyspieszają przygotowywanie zdrowych, wartościowych posiłków. Z ich pomocą można pokroić produkty w kostkę, na plastry, a także uzyskać każdą inną konsystencję. Do nabycia są różnego rodzaju szatkownice i krajalnice do warzyw i owoców.

Krajalnice do warzyw

Na rynku dostępne są dwa rodzaje krajalnic:

  • elektryczne – do nabycia się wielofunkcyjne modele z funkcjonalnymi pojemnikami. Urządzenie można będzie wykorzystać do różnych zadań. Pozwalają na szybkie skrojenie warzyw, bez wkładania w to siły. Spokojnie taka krajalnica poradzi sobie nawet z surowymi i twardymi warzywami,
  • ręczne – są proste w obsłudze, poręczne i zajmują bardzo mało miejsca w kuchni. Funkcjonalność tego rozwiązania jest jednak mocno ograniczona. Są w stanie spełnić maksymalnie kilka zadań. Należy także pamiętać, że trzeba włożyć sporo siły i poświecić nieco czasu, aby uzyskać efekt, o jaki nam chodzi.

Warzywne i owocowe soki dzięki sokowirówce

Kolejnym urządzeniem, które powinno znaleźć się w Twojej kuchni, jeżeli uwielbiasz warzywa i owoce jest sokowirówka. Jest to sprzęt obowiązkowy dla każdej osoby, która chce się zdrowo odżywiać. A nie ma nic zdrowszego niż świeże soki warzywno-owocowe. Z pomocą tego urządzenia uda się je przygotować szybko, sprawnie i bez najmniejszych problemów. Wybierając dobrej jakości drobne agd, można będzie zaoszczędzić sporo czasu na ręczne wyciskanie soku z owoców. Uda się przygotować przepyszne smoothie, które będzie zawierało m.in. marchewkę, pomarańczkę i jabłko. Kombinacji jest wiele, dlatego każdy znajdzie dla siebie ulubione smaki. Każdego dnia mogą to być nowe kompozycje.

Ciekawe konsystencje warzywno-owocowe

Do rozdrabniania warzyw i owoców można wykorzystać także blender kielichowy. Pozwoli on uzyskać gładką konsystencję warzywno-owocową, którą można będzie potraktować jako mus czy sos. Zdecydowanie cichy blender wywiąże się z tego zadania znakomicie i pomoże przerobić warzywa i owoce w ciekawy sposób.