cichy blender

Cichy blender – czego można oczekiwać od tego urządzenia?

Niezawodnych, wielofunkcyjny cichy blender skruszy lód, przygotuje pyszne smoothie, a także smaczny sok owocowo-warzywny. To jedynie niektóre możliwości, jakie posiada to urządzenie.

Podstawowym zadaniem każdego blendera jest rozdrabianie produktów, ale jego możliwości są oczywiście znacznie większe. Z pomocą tego urządzenia wykonasz pyszne soki i smoothie, zmiksujesz zupy, zrobisz sosy, a nawet przygotujesz masło orzechowe. Nieskończona jest lista dań, które można wykonać z pomocą dobrze działającego blendera, jaki oferuje sklep internetowy agd.

Jaki blender warto kupić

Każdy blender wyposażony jest w specjalne noże, w zależności od modelu może być ich od 2 do 4. Mają możliwość cięcia produktów w jednym lub w wielu kierunkach, a także w płaszczyźnie pionowej lub poziomej. Dzięki temu, blender kielichowy jest w stanie poradzić sobie nawet z najtwardszymi warzywami.

Na rynku dostępne są zarówno modele ręczne, jak i kielichowe. Jeżeli chodzi o pierwszą propozycję, są to podłużne urządzenia, których górna część służy do trzymania w dłoni, a w dolnej znajdują się końcówki tnące. Blendery kielichowe są natomiast wyposażone w pojemnik zwykle do 2 litrów, w którym zamontowane są noże. Stojąc stabilnie na blacie, urządzenie jest w stanie w automatyczny sposób zmiksować wrzucone do kielicha składniki. Obsługa takiego urządzenia jest więc mniej męcząca.

Jakiej mocy blender warto kupić?

Przeglądając outlet agd można natrafić na blendery o różnej mocy. Blendery ręczne zwykle działają w przedziale 170 – 800 W, natomiast wersje kielichowe są znacznie mocniejsze, ponieważ osiągają od 100 do 1500 W. Jeżeli zamierzasz rozdrabniać tylko miękkie produkty takie jak zioła, miękkie warzywa i owoce, nie ma potrzeby kupowania największej mocy urządzenia. Jeżeli jednak oczekujesz, że drobne agd będzie w stanie poradzić sobie z najtwardszymi warzywami oraz z lodem, lepiej wybrać sprzęt powyżej 1000 W. Dzięki temu uzyskasz pewność, że powystawowe agd nie stworzy żadnych problemów podczas wykonywanych czynności.