Zupowar, czyli zdrowa forma gotowania zup

zupowar

Zupowar, czyli zdrowa forma gotowania zup

Na zakup zupowaru, czyli blendera kielichowe zdecyduje się prędzej czy później każdy, kto chce zacząć się zdrowo odżywiać. Jest to bardzo przydatne urządzenie kuchenne, które pozwala zmienić zwykłe składniki w pyszne posiłki posiadające ciekawą konsystencję.

Przy użyciu tego urządzenia można przygotowywać warzywne zupy, kremy, ale nie tylko. Urządzenie służy również do przygotowywania warzywnych i owocowych soków, sosów i dresingów. Przyda się także do tworzenia deserów, pasztetów, past, dipów, pesto, mlek roślinnych i wielu innych potraw. W związku z tym, drobne agd można wykorzystać do wielu czynności w kuchni.

Blendery mogą kroić, kruszyć, mieszać, miksować, przecierać, siekać, szatkować, rozdrabniać i ucierać. Dzięki nim z ich pomocą przygotujesz smaczne i zdrowe kremy, musy, soki, sosy, szejki i zupy. Warzywa, z których będą wykonywane zupy zachowają wszystkie swoje właściwości. Dzięki temu, można będzie zdrowo się odżywiać.

Blender kielichowy

Urządzenie to świetnie nadaje się do przygotowywania smoothie, a także zup kremów. Do wyboru jest kielich szklany lub plastikowy. Obie wersje mają swoje wady i zalety. Jeżeli zdecydujesz się na blender szklany, bardzo trzeba na niego uważać, ponieważ jest ciężko i można go łatwo stłuc. Decydując się na cichy blender z plastikowym kielichem należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby był on wolny od BPA. Jest to cząsteczka plastiku bardzo niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ uwalnia się z plastikowych przedmiotów i przedostaje do jedzenia. BPA może spowodować nieodwracalne szkody w układzie hormonalnym. Mogą być przyczyną rozwoju zmian nowotworowych, a u mężczyzn mogą spowodować zaburzenia płodności. W związku z tym, należy bardzo dokładnie czytać informacje od producenta. Praktycznie wszystkie nowoczesne blendery kielichowe w wersji plastikowej są wolne od BPA, więc nie musimy się aż tak bardzo martwić.

Jeżeli chcemy, aby zupa była bardzo kremowa i kładka, musimy wybrać blender z wysoką mocą silnika. Dzięki temu, będzie on działał efektywnie. Pozwoli uzyskać konsystencję, o jakiej marzymy.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając zupowar?

Wybierając zupowar należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc silnika. Im będzie ona większa, tym lepiej. Urządzenie powinno również posiada stabilny spód, najlepiej wyposażony w przyssawki do blatu. Dzięki temu, podczas pracy, nie będzie się przesuwało. Na pewno nie spadnie. Warto również zwrócić uwagę na to, jak długo kabel ma powystawowe agd. Jeżeli będzie za krótki, urządzenie będzie mało funkcjonalne. Warto także sprawdzić pojemność kielicha i wszystkich elementów, które wchodzą w skład zupowaru.

Jeżeli planujesz używać sprzętu bardzo często, a nawet codziennie, najlepiej zdecyduj się na urządzenie wysokoobrotowe. Dzięki temu, jego eksploatacja będzie bardzo dobra i nie zepsuje się szybko. Na pewno można będzie cieszyć się z tego, w jaki sposób sprzęt ten będzie działał. Przygotowywanie zup z jego pomocą będzie proste, szybkie i bezproblemowe. W końcu zupowar nie wymaga obsługi.

Toster
Next Post