Odkurzacz bezprzewodowy – wielkość, a moc

odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz bezprzewodowy

Mniejsza moc, a większa wydajność? Jest to standard obowiązujący od 2014 roku, który musi spełnić każdy odkurzacz bezprzewodowy, jak i tradycyjny. Nowe przepisy wprowadziła Komisja Europejska. Zgodnie z nową dyrektywą, na rynku dostępne są odkurzacze o mocy do 1600 W.

Wszystkie odkurzacze pojawiające się na rynku po 1 września 2014 roku mają moc silnika nie większą niż 2014 roku. Przy tym zamykane są w małych obudowach. Dzięki temu odkurzacz bezworkowy jest poręczny, łatwy w obsłudze i przyjemny w korzystaniu. Warto także podkreślić, że nowe urządzenia muszą odznaczać się wysoką wydajnością. Skuteczność odkurzania musi wynosić około 70%, w przypadku sprzątania dywanów i 95% w przypadku odkurzania podłóg twardych, takich jak panele, deski czy płytki. W ten sposób, silny odkurzacz ma spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających konsumentów.

To jednak nie jedyne regulacje, jakie zamierza wprowadzić Komisja Europejska. Z biegiem lat, chce ona coraz bardziej zmniejszać moc silników znajdujących się w odkurzaczy, jednocześnie podwyższając ich wydajność. Dzięki temu, drobne agd ma działać wydajniej, pobierając przy tym znacznie mniej energii. Zdecydowanie jest to dobry kierunek zmian, któremu warto przyglądać się z dużym zainteresowaniem.

Odkurzacze o wysokiej mocy. Dlaczego przestają być popularne?

Trzeba pamiętać, że moc odkurzacza nie ma znaczenia, jeżeli jego sprawność jest niewłaściwa. Dlatego konieczne jest obniżanie mocy urządzenia, przy jednoczesnym podwyższaniu jego sprawności. Co z tego, że odkurzacz będzie miał moc 2200 W, jeżeli jego sprawność będzie wynosiła 50%, jeżeli chodzi o odkurzanie nawierzchni. Nic w takiej sytuacji nie da mocny silnik. Dlatego jeżeli chcemy, aby powystawowe agd spełniło wszystkie nasze oczekiwania, nie warto patrzyć na wielkość odkurzacza oraz na moc silnika, ale właśnie na sprawność urządzenia. Dzięki temu zakupiony sprzęt będzie spełniał oczekiwania i można będzie cieszyć się z tego, że będzie się miało w domu idealnie wysprzątane podłogi. Do takich sytuacji należy dążyć, bez dwóch zdań.