Robot sprzątający vs tradycyjny silny odkurzacz

silny odkurzacz automatyczny

Tradycyjny silny odkurzacz kontra robot sprzątający

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać klasyczny, silny odkurzacz czy nowoczesnego robota sprzątającego. Co mają nam do zaoferowania oba warianty sprzętów?

Co sprawia, że roboty sprzątające cieszą się coraz większą popularnością?

Odkurzacze automatyczne są małymi, zgrabnymi urządzeniami, które zadbają w wyjątkowy sposób o porządek w Twoim domu. Po ciężkim dniu w pracy nie trzeba będzie samodzielnie oczyszczać powierzchni. Wystarczy uruchomić sprzęt z pomocą aplikacji, a sprzątanie zostanie wykonane automatycznie. Wygodne i oszczędzające czas drobne agd ma zarówno zalety, jak i wady. Jest proste w obsłudze, po pomieszczeniu nie trzeba rozciągać kabli, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków, w dodatku moc ssania dostosowywana jest do sprzątanej powierzchni.

Zakup odkurzacza automatycznego

Aby jednak pozwolić sobie na zakup odkurzacza automatycznego, trzeba dysponować pokaźnym budżetem, nawet jeżeli zdecydujesz się na powystawowe agd. Trzeba również podkreślić, że choć sprzęt oszczędza Twój czas, odkurzanie zajmuje mu go znacznie więcej niż gdyby zrobiło się to przy użyciu tradycyjnego odkurzacza. Urządzenie nie nadaje się więc na szybkie posprzątanie pomieszczeń, gdy goście już zbliżają się do nas w odwiedziny. Raczej można je wykorzystać do regularnego sprzątania pomieszczeń na co dzień. W awaryjnych sytuacjach, gdy trzeba usunąć zabrudzenia z podłogi, znacznie lepiej sprawdzi się silny odkurzacz.

Nic nie zastąpi klasycznego odkurzacza

Za odkurzaczem tradycyjnym przemawia przede wszystkim możliwość skorzystania z niego w każdej chwili. Bardzo szybko, bez większego wysiłku odkurzysz z jego pomocą małą, jak i dużą powierzchnię. Oczywiście, trzeba przemieszczać się po pomieszczeniu i trzymać w ręce wąż odkurzacza, ale nie jest to aż tak wymagające i męczące, jak mogłoby się wydawać.

Współczesny silny odkurzacz wyposażony jest w szereg systemów ułatwiających sprzątanie, m.in. zapewniających proste manewrowanie wężem i nasadkami. Przy każdym odkurzaczu znajduje się obrotowy wąż, co pozwala na oczyszczenie wszystkich zakamarków w pomieszczeniu.

Niektórym przy obsłudze odkurzacza tradycyjnego może przeszkadzać głośność, ale jest możliwość zakupu sprzętu generującego jak najmniej dB. Poświęcając swój czas na regularne sprzątanie, obsługa odkurzacza nie będzie w żaden sposób kłopotliwa.